Tom Rüütlist sai töötukassa juhtumikorraldaja (5)

Töötukassa juhtumikorraldajana ametisse asunud saarlane Tom Rüütel hakkab abistama vähenenud töövõimega inimesi.

“Minu ametinimetus on juhtumikorraldaja 2 – see tähendab, et hakkan töötama vähenenud töövõimega inimestega,” ütles Rüütel, kes on uues ametis olnud ligi kaks nädalat.

Varem Tallinna puuetega inimeste koja tegevjuhina töötanud Rüütel tõdes, et veel ligi aasta tagasi, kui Toompea lossi ees töövõimereformi vastast miitingut peeti, oli ta reformi vastu.

“Eks selles ole praegugi kitsaskohti, aga leian, et töötukassa on selle aasta jooksul väga palju arenenud,” põhjendas Rüütel. “Miks mitte sellesse arengusse ka oma panus anda?”

Rüütli sõnul otsustas ta uude ametisse kandideerida ka seetõttu, et tema jaoks on see põnev väljakutse.

Samuti peab ta oluliseks, et saab suhelda nõu ja abi vajavate inimestega.

Tom Rüütli sõnul võiks ta oma füüsilise puude tõttu hoopis ise töötukassa juhtumikorraldaja klient olla. “Mulle on nende inimeste mured tuttavad,” märkis Rüütel. “Töötukassa pole siiski imevõti ja siinsed töötajad ei ole imeinimesed, kes võluvad välja võimalusi, mida ei ole olemas, aga aidata ikka saame. Selleks on aga oluline teha koostööd teiste institutsioonide, kohalike omavalitsuste ja tööandjatega.”

Kliente nõustanud Rüütel veel siiski ei ole. “Selleni läheb veel natuke aega, sest praegu käib alles õppeperiood,” põhjendas ta. “Õppimist on päris palju ja süsteem on väga mitmetahuline.”

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 615 korda, sh täna 1)