Toidukärud täitusid kiiresti (4)

TULEB APPI: 5aastane Heili Rohtla toob ostud vanaema Janne Ojalepa juurde kogumiskärusse.  RAUL VINNI

TULEB APPI: 5aastane Heili Rohtla toob ostud vanaema Janne Ojalepa juurde kogumiskärusse.
RAUL VINNI

Eile kogus Kuressaare Toidupank annetatud söögikraami Säästumarketis, täna aga Rimis ja Selveris.

Eile kella poole kolme paiku päeval olid Kihelkonna mnt Säästumarketi vastas seisvad toidukogumiskärud peaaegu tühjad. Mitte et toidupangale mõne tunni jooksul keegi midagi annetanud polnud, hoopis vastupidi.

“Just viie minuti eest viidi kaup ära autosse,” teatas vabatahtlik Endla Saaretalu. “Oleks te näinud, kui palju seda oli!” lisas tema “kolleeg” Janne Ojalepp.

Naiste sõnul on kaupluse külastajad lahked hädasolijaid abistama. “Annetajaid on igasuguseid – noori ja vanemaid, ka lastega peresid,” ütles Saaretalu.

Otsekui naiste sõnade kinnituseks astuti pärast kassas ostude eest tasumist kogumiskärude juurde ja asetati sinna kes küpsisekarbi, kes supipurgi, kes kuivaineid.

“Kõige rohkem tuuakse makaronitooteid, kaerahelbeid ja toiduõli,” märkis Saaretalu. Tema tuli toidupangale vabatahtlikuna appi esimest korda. “Lugesin ajalehest ja mõtlesin, et miks mitte aidata – mul ju aega on,” rääkis naine, lubades Toidupangale kindlasti edaspidigi appi tulla.

Kui Saaretalu pole Vete tänaval asuvasse Kuressaare Toidupanka kordagi sattunud, siis Ojalepp on toidupangal juba tükk aega abiks käinud, vahel ka söögikraami sorteerimas ja pakkidesse jagamas. “Mingi tunne on südames, et pean aitama,” ütles Ojalepp, lisades, et on toidupangast raskel ajal ka ise abi saanud.

Kassa juurest saabus kogumiskäru juurde, mõlemad käed kaupa täis, väike tüdruk ja poetas ema Liis Ojalepa ostud kogumiskärusse. “Ma toon kohe veel,” teatas 5aastane Heili vanaema Jannele ja läks ema käest lisa tooma. Ema Liis ja väike Heili panid kaubakärusse rohkesti just magusat. “Lastele läheb seda ju tarvis,” tähendas Liis.

Täna tegutsevad toidupanga vabatahtlikud Rimis ja Saare Selveris kella 12st 18ni. Lahketelt annetajatelt on oodatud toiduained tähisega “parim enne”.

Toidupank jagab annetatud söögikraami allpool toimetulekupiiri elavatele peredele.

Loe ka juhtkirja lk 5.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 761 korda, sh täna 1)