Saaremaa piimatootjad peavad veel vastu

Kui põllumeeste keskliidu hinnangul on Eestis 300–400 piimatootjat, kes plaanivad piima madala kokkuostuhinna tõttu piimatootmise lõpetada, siis Saaremaa piimatootjate lõpetamisplaanide kohta info puudub.

“Kedagi kindlat küll ei tea, minuni sellist otsest infot, et keegi hakkaks lõpetama, jõudnud ei ole,” ütles maakonna suurim piimatootja ja Saaremaa piimatööstuse nõukogu esimees Tõnu Post. “See teema oli meil jutuks ka sel nädalal piimatööstuse nõukogu koosolekul, kuid info lõpetajate kohta puudus.”

Tõnu Post lisas, et piima kokkuostuhind rohkem ilmselt ei alane. “On esimesi märke turul, et toodangu järele on tekkinud nõudlus ja pigem võib hind aasta lõpuks pisut tõusta.”

Põllumeeste keskliidu hinnangul on Eestis kuni 400 piimatootjat, kes plaanivad tootmise lõpetada. Liidu hinnangul aitab kriisist välja tulla tootmise efektiivsuse tõstmine ja kõrgema piimahinna saamiseks parem koostöö töötlejate ja kaupmeestega. Maaeluminister Urmas Kruuse avaldas sel nädalal Järvamaa piimatootjatega kohtudes arvamust, et kriisi aitaks leevendada seegi, kui tulu jaguneks piimatootja, töötleja ja kaupleja vahel õiglaselt.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 60 korda, sh täna 1)