Korstnapühkijat tuleb oodata mitu kuud (7)

MADIS MÄE: Staažikas korstnapühkija ütleb, et püsiklientide juures tal kuigipalju aega ei kulu, kuid esmakordsete klientide juures tuleb tihtipeale ette üllatusi. ARHIIV

MADIS MÄE: Staažikas korstnapühkija ütleb, et püsiklientide juures tal kuigipalju aega ei kulu, kuid esmakordsete klientide juures tuleb tihtipeale ette üllatusi.
ARHIIV

Saaremaa kutseliste korstnapühkijate teenuse järjekorrad ulatuvad tänavu detsembri- ja koguni jaanuarikuusse.

 

1. septembril viis aastat tagasi jõustus tuleohutuse seadus, mille järgi peab üks kord viie aasta jooksul küttekehi, korstnat ja ühenduslõõri puhastama korstnapühkija ning seda ka vastava aktiga tõendab. Vastav akt peaks 1. septembri seisuga olema kõigil ahjuomanikel. Nii see aga siiski ei ole ja suures osas seetõttu ongi tekkinud pikad järjekorrad. “Viieaastane eramajade tähtaeg lõppes 1. septembriga, see toob palju lisatööd,” tõdes korstnapühkija Madis Mäe. Teda sai eilse seisuga kutsuda korstnat pühkima 5. jaanuariks.

Mäe ja ka Raul Kurm rääkisid, et nende juures, kes ise oma korstnaid pühivad, on palju tahmaummistusi. “Nad ei tee oma tööd korralikult,” tõdes Kurm. Neil, kes pole veel aega kinni pannud, on lootust Kurmi teenusele kõige varem detsembri keskpaigas.

Paraku on inimestel ka kombeks saanud küsida lihtsalt korstnapühkimise akti. “Paljud küsivad, et neile antaks lihtsalt paber ja nad teevad ise hästi selle töö ära, aga selline asi jääb ära,» kinnitas Madis Mäe.

Sama on ette tulnud ka korstnapühkija Andi Vahal. Tema paneb aktisoovijad lihtsalt järjekorda, mis mõnikord ka nurinat esile kutsub. Vaha järjekord ulatus eilse seisuga 21. detsembrini.

Madis Mäe sõnul on kurb see, et korstnapühkimise akt on inimestel meelde tulnud just nüüd, kui korstnapühkijatel on kõige kiirem aeg. Nimelt tekivad korstnapühkijatel sügiseti ikka järjekorrad, kuid enamasti ei ulatu need üle paari-kolme nädala või ühe kuu.

Seda, et mõistlik on aeg kinni panna aasta aega ette, kinnitasid kõik korstnapühkijad. Samuti on nende sõnul kõige parem aeg korstnapühkimiseks tegelikult kevad.

Lääne päästekeskuse kommunikatsioonijuht Kristi Kais tõdes, et kurb on praegu kuulda ja lugeda, et korstnapühkijaid otsitakse tikutulega taga.

Nimelt on päästeamet juba kevadest saadik teavitanud vajadusest kutsuda koju kutseline korstnapühkija. Kais toonitas, et kõik, kes praegu järjekorras ootavad, peaksid kütmisel kindlasti ohutuse peale mõtlema ja selle tagama.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 128 korda, sh täna 1)