Linnavalitsus võitleb “pudelikaela” vastu edasi (8)

Kuressaare linnavalitsus vastas volikogu Reformierakonna fraktsiooni arupärimisele, et kavatseb hoolimata muinsuskaitse vastuseisust Komandandi ja Rootsi tänava “pudelikaela” likvideerida.

Seni on linnavalitsus eesmärgi saavutamiseks lasknud oma kulu ja kirjadega lammutada Komandandi 11A kolemaja ja teinud kinnistu omanikuga kokkuleppe tee laiendamiseks vajaliku maatüki omandamiseks. Paraku keelas tänava laiendamise muinsuskaitseamet.

Abilinnapea Mart Mäeker märkis linnavolinik Jaanus Tamkivi arupärimisele vastates, et Komandandi 11A kinnistul asunud korterelamu oli aastaid ohtlikus seisus. “Linnakodanikud on aastaid juhtinud tähelepanu laste kooli- ja lasteaiateel olevale ohule,” kinnitas ta.

Abilinnapea tõdes, et “pudelikaelu” on linnas tõesti veel, kuid neid on ka likvideeritud. Näiteks ostis linn Kaevu tänava laienduse rajamiseks Pärna tn 17 omanikult 36 m² maad hinnaga 38 €/m², makstes kinni ka maamõõtmise ja aia ümbertõstmise. Pihtla tee tulevase ringristmiku laiendamiseks osteti Pihtla tee 37 omanikult 221 m² hinnaga 11 000 eurot. “Seega ei ole Komandandi 11A juhtum pretsedent,” lisas Mäeker.

Mart Mäekeri kinnitusel on linnavalitsus jätkuvalt seisukohal, et ka Komandandi–Rootsi ristmiku “pudelikael” tuleb likvideerida, ja selles osas jätkatakse lahenduste otsimist. Samal seisukohal on ka kinnistu omanik.

Abilinnapea Mäeker vastas ka Tamkivi küsimusele, kuidas linn kolemajade temaatikaga jooksvalt tegeleb: “Nn kolemajade omanikud on komisjonis aru andnud. Paljud omanikud hindavad oma kinnisvara selle müümiseks liiga kõrgelt, samas ei suuda ka ehitamist tagada.”

Koos politsei- ja päästeametiga korraldatakse reide tühjalt seisvate hoonete ülevaatamiseks. Vajadusel võetakse omanikega ühendust ja kui omanik suulisi korraldusi eirab, tehakse ettekirjutus.


PINGERIVI

Komandandi tn 11A lammutustööde vähempakkumisel osales seitse ehitusettevõtet, madalama pakkumuse tegi AS Erek Saare.

AS Erek Saare 5654 €

Spetsiaalne OÜ 14 188,8 €

Korberi OÜ 24 222 €

Imperial OÜ 28 800 €

AS EBC Ehitus 41 821 €

Ores Ehitus OÜ 67 200 €

AS Tesman 79 014 €

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 275 korda, sh täna 1)