Muhu noortekast on saamas kogukonnakeskus

PALLIMERI: Kaspar Martin Grubnik näitab, kuidas pallimeres käituda. Isa Arnek saab teises toas rahumeeli oma asju toimetada. Raul Vinni

PALLIMERI: Kaspar Martin Grubnik näitab, kuidas pallimeres käituda. Isa Arnek saab teises toas rahumeeli oma asju toimetada.
RAUL VINNI

Uude majja kolinud Muhu noortekas on selle juhi Arnek Grubniku sõnul vaid nime poolest noortele mõeldud. Tegelikult on uude majja oodatud kõik.

Varem Muhu lasteaiaga samas hoones tegutsenud noortekas sai Muhu spordihoone külge ehitatud täiesti uued ruumid. Paar päeva enne avamist oli kolimine enamjaolt juba lõppenud, saabumata olid vaid mõned mööbliesemed.

Muhu noorteka juht Arnek Grubnik rääkis maja tutvustades, et nüüd on ruumi kõigile ning saab mõelda ka selliste asjade ja tegevuse peale, mida vanas kohas ei hakatud isegi idee tasandil arutama.

Noorteka uus hoone on jagatud nii, et kõigeks on oma ruumid. On nõupidamiste ja koolituste ruum, on hobila koostegevuse harrastamiseks, mängula, kus saab kasvõi lauamänge mängida.

Lisaks muidugi uhke heli- ja videostuudio, mille tarvis sai sama projekti raames ka hulgaliselt uut tehnikat soetatud. Grubniku sõnul on tal viimastel aegadel olnud nii kiire, et ei ole jõudnud kõikide uute asjadega tutvudagi.

Noorteka juht kinnitas, et majast peaks saama mõnus paik terve kogukonna jaoks. Seega mitte üksnes noortele.

Näiteks on uues noortekas olemas pallimeri, kus saavad möllata päris pisikesed mudilased. Emad võivad samal ajal kõrvalruumis omi jutte ja asju ajada ning ühtlasi ka lastel silma peal hoida.

Noortekas on juba tulemas ka esimesed sünnipäevapeod. Söömise-joomise kõrval jagub seal ju rohkelt igasugu tegevust: lauamängudest telekamängudeni.

Muhu noorteka uus maja on eeskujulikult varustatud ka puuetega inimeste jaoks mõeldud tõstukiga, tänu millele ei jää kellelgi uue hoone võimalused avastamata.

Uus noortekas avatakse täna ja ühtlasi tähistatakse ka Muhu noorteka 10. sünnipäeva.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 431 korda, sh täna 1)