2016. aasta riigieelarves on raha ka Sõru–Triigi uuele laevale (1)

Arengukava lubab Sõru ja Triigi vahele uut laeva

Esmaspäeval valitsuse heakskiidu saanud järgmise aasta riigieelarve eelnõu näeb ette ka Saaremaa ja Hiiumaa vahelisele Sõru–Triigi liinile uue laeva soetamise. Laeva eeldatav maksumus on 9,4 miljonit eurot.

Riigieelarves nähakse laevade soetamiseks ja sadamate rekonstrueerimise suuremateks projektideks ette 12,1 miljonit eurot, mida on 1,6 miljoni võrra rohkem kui tänavu.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium tegi mullu novembris valitsusele ettepaneku tellida Baltic Workboatsilt parvlaev, mis hakkaks sõitma Saaremaa ja Hiiumaa vahet Sõru–Triigi liinil.

Ministeerium toetas veeteede ameti projekti soetada järgmise kahe aasta jooksul uus parvlaev, mille eeldatav maksumus on 9,4 miljonit eurot, sellest pea 8 miljonit eurot tuleks Euroopa Liidu vahenditest.

Viimase seitsme aastaga on riik soetanud kokku viis parvlaeva, mis sõidavad Kihnu, Vormsi, Ruhnu, Abruka ja Prangli saarele. Mullu märtsis sõlmiti Baltic Workboatsiga leping kuni kolme parvlaeva soetamiseks, millest esimesed kaks on juba ostetud. Koos kuuenda, Sõru–Triigi liinile mõeldud parvlaevaga, on riik uute parvlaevade hankimiseks kulutanud 36,1 miljonit eurot.

Esmaspäeval valitsuse heakskiidu saanud järgmise aasta riigieelarve eelnõu kulude maht on plaanide kohaselt 8,92 miljardit eurot, mida on 4,2 protsenti enam kui 2015. aastal.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 323 korda, sh täna 1)