Kõljala õunapäev õunte, kookide ja piimaga

KELLELE PANNKOOKI? Kooke küpsetab Kalev Kaasik, hetkeks on aja maha võtnud Karel Järsk. TAMBET aLLIK

KELLELE PANNKOOKI? Kooke küpsetab Kalev Kaasik, hetkeks on aja maha võtnud Karel Järsk.
TAMBET ALLIK

Kõljala kaheksandat õunapäeva külastas üle kahesaja inimese, kes said teadmisi õunasortide kohta, osaleda õpitubades, proovida kooke ja hoidiseid ning lihtsalt mõnusasti aega veeta.

“Mina jäin õunapäeva ja laadaga rahule,” ütles õunapäeva üks korraldaja ja kultuuriselts Kevade juhatuse liige Veeve Kaasik, lisades, et jätkus nii müüjaid kui ka ostjaid ning kuna ka ilmataadiga olid eelnevad kokkulepped olemas, oli ilm ilus. Laadalised said osta ja vahetada õuntega seotud kaupu ning talutooteid ja käsitööd. Reet Viira korraldas rohevahetust.

Sel aastal oli lisaks platsile esmakordselt tegevust ka külamajas, kus töötas õunakohvik ning just sinna pidid hoidiste ja kookide meistrid viima oma konkursitööd. Tänavu küpsetas parima õunakoogi Ilvi Vallik Valjalast ja parimaks tunnistati ka tema moos.

Külamajas oli avatud ka külade rändnäitus “Mõeldud, tehtud” ja näitus maaelu arengust “Noortalunikud”. Külamajas tegutsenud köögiviljade õpitoas sai päris ise erinevaid salateid hakkida ja uusi huvitavaid kooslusi mekkida. Osalejad said isevalmistatud salatid karpidega koju kaasa.

Uusi teadmisi jagati õunapuusortidest. Veeve Kaasik tutvustas sammasõunapuud, mis on mandril kujunenud juba müügihitiks, kuna sobib kasvatamiseks nii väikesesse aeda kui ka rõdule potti.

Keset laadaplatsi küpsetati aga pannkooke ning kõik soovijad said maitsvate kookide kõrvale rüübata Kõljala POÜ toodud piima.

Loomulikult ei puudunud ka meelelahutus. Näiteks oli kõikidel võimalus end proovile panna noole- või palliviskes. Muidugi ei piisanud auhinna kättesaamiseks vaid sellest, et käsi ja silm täpsed. Enne tuli vastata ka mõnele viktoriiniküsimusele.

Oma õnne võis proovida ka laadaloteriis ning kogu tulu läks Kõljala külamaja edendamiseks.  Idamaiseid tantse esitasid Reelika Adamson ja Hille Starikova.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 306 korda, sh täna 1)