3 x Margus Vaher

margus vaher laulja
Laulja ja koolitaja Margus võitleb kiusamise vastu

Ilmselt on kolmest Saaremaalt pärit Margus Vaherist üle-eestiliselt tuntuim laulja, kes aastate eest ETV saate “Kaks takti ette” võitjaks kuulutati.
Seda, miks Margusele just Margus nimeks pandi, ta ise ei tea. “Ei mäleta, et vanemad oleksid mulle nimevalikut põhjendanud,” tõdeb ta. “Küllap nad valisid lihtsalt ilusa poisslapse nime.”
Temagi on oma nimekaimude olemasoluga kursis. “Tean, et juba ainuüksi Kuressaares peaks elama vähemalt kaks Margus Vaherit,” ütleb laulja.

23_09_2015_nimekaim_margus_vaher_raul_vinni_002
Automaatikaspetsialist Margus laulda ei armasta

Kuressaares Smuuli elamurajoonis elab 45-aastane Margus Vaher, kes nägi ilmavalgust 1970. aastal.
Selle Marguse ametil pole kahe nimekaimu omaga midagi ühist: nimelt on ta Eesti Energia Elektrilevi Lääne piirkonna automaatika juhtivspetsialist ja töötab Kuressaares Tolli tänaval.
“Minu töö puudutab Saaremaa ja Hiiumaa piirkonna alajaamade automaatikaseadmete projekteerimist-ehitamist ja kõike, mis automaatikaga seondub,” selgitab Margus. “Järgmisel aastal saab 25 aastat selles ametis oldud.”

23_09_2015_nimekaim_margus_vaher_raul_vinni_004
Kirju maja ja autoga kiviraidur Margus

Kellamäel asuva kiviraietöökoja õuel seisavad reas tumedast graniidist hauakivid. Lihtsama ja uhkema kujundusega, osal nimed ning sünni- ja surmadaatumid peal, osa alles kirjasid ootamas. Selles töökojas töötab juba aastaid kiviraidur Margus Vaher, kes on automaatikaspetsialist Margusest aasta vanem, sündinud 1969. aastal.
Temagi on oma nimekaimudest teadlik – nii automaatikuna töötavast Margusest, kellega sai omal ajal Tehnika tänaval kõrvuti majades elatud, kui ka Saaremaalt võrsunud muusikust.
Ja ega siis need kolm saarlast ole Eesti ainsad Margus Vaherid!

Täispikk lugu ilmus laupäevases Saarte Hääles

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 682 korda, sh täna 1)