Lihtne küsimus (1)

Saarte Häälele helistas memmeke ja küsis, miks pole ETV-s näidatavatel filmidel enam tõlget. Ilmselt oli ta pühapäeva õhtul mingit filmi vaadanud. Mida televaatajad peaksid tegema, et nad ka HD-versioonis näeksid subtiitreid? Kui inimesel on vanem, puldita telekas, on tal siis võimalik subtiitreid näha?

Põhjus on selles, et ERR muutis oma subtiitrite edastamise loogikat ja see ei puuduta mitte üksnes HD-versioone, vaid ka tavalisi SD omi – nii ETV, ETV2 kui ETV+ subtiitrite nägemiseks tuleb subtiitrid teleri (või digiboksi, kui vaadatakse boksiga) puldilt sisse lülitada, see on ühekordne tegevus ja järgmisel korral on need kohe olemas.

Kui telekas on puldita ja inimene näeb vabalevi kanaleid, siis on tal tõenäoliselt vastuvõtjaks digiboks ja sel juhul tuleb subtiitrite nupp üles otsida sellelt digiboksi puldilt. Kuna bokse on väga palju erinevaid, siis oleks kõige parem, kui ta helistaks telerit vaadates Tasuta-TV abinumbril 68 04 040, seal on bokside ja telerite markide kohta rohkem infot ja nad oskavad kindlasti aidata.
Aare Kann, Levira

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 715 korda, sh täna 1)