Haiglajuht: leping suurhaiglaga ei ole samm liitmise poole! (11)

TAGAB PARIMA ABI: Viktor Sarapuu kiitis, et Ida-Tallinna keskhaigla on tugev koostööpartner, kelle abil jõuab Saaremaa patsiendini parim erialaspetsialistide pakutav arstiabi.  TAMBET ALLIK

TAGAB PARIMA ABI: Viktor Sarapuu kiitis, et Ida-Tallinna keskhaigla on tugev koostööpartner, kelle abil jõuab Saaremaa patsiendini parim erialaspetsialistide pakutav arstiabi.
TAMBET ALLIK

Kuressaare Haigla SA sõlmis üleeile koostööleppe Ida-Tallinna keskhaiglaga (ITK), kuid sihtasutuse juhi Viktor Sarapuu kinnitusel ei ole see samm haiglate liitmise poole.

 

Kuressaare haigla juhatuse esimees Viktor Sarapuu ütles Kadi raadio “Keskpäeva” saates, et Kuressaare haiglal on pikaajalised koostöösuhted paljude haiglate ja erakliinikutega. Üks nendest oli ja on Ida-Tallinna keskhaigla, lisas ta.

“Siiani oleme saanud nii kvaliteetset eriarstiabi kui ka muid teenuseid ning oli käes aeg, et suhteid korrastada,” selgitas Sarapuu. Leping on vajalik selleks, et paremini planeerida mõlema haigla tulevikku. Võidavad lepingust Sarapuu sõnul eelkõige patsiendid.

Sõlmitud koostöölepe hõlmab ambulatoorse arstiabi osutamist, haigla personali kvalifikatsiooni tõstmiseks vajalikku õppe- ja teadustöö läbiviimist ning konverentside, seminaride ja õppuste korraldamist. Samuti ühtsete tegevusjuhiste koostamist ja rakendamist III raskusastme patsientide suunamiseks ja jätkuraviks, lisaks meditsiinilise informatsiooni ja meditsiinitehnika-alaste kogemuste vahetamist.

“Usun, et Saaremaa on see koht, kus peame tagama elanikkonnale eriarstiabi järjepidevuse,” kinnitas Sarapuu. Selle tagabki koostöö teiste haiglatega, kuna Kuressaare haiglal on kitsaskohti. Nimelt on mõningaid spetsialiste haiglas vaid üks ja kui mõni neist peaks haigestuma või lahkuma, tekib auk, tõdes Sarapuu. Sama probleem tekib ajutiselt ka puhkuse ajal. Välja tõi ta silma- ja naistearsti eriala.

Sarapuu lisas, et Kuressaare haigla varasem koostöö Tartu ülikooli kliinikumiga on olnud edukas ja julgustanud neid sõlmima samalaadseid koostööleppeid ka teiste haiglatega – just tugeva keskhaigla kuvandit kandev ITK oli seetõttu lepingupartneriks sobivaim.

ITK juhatuse esimees Ralf Allikvee kinnitas, et Ida-Tallinna keskhaiglale on alati olnud oluline teha koostööd teiste Eesti haiglatega. “Meie personal koosneb oma eriala tippspetsialistidest ning kogemuste vahetamine ja enesetäiendamine on loomulik osa haigla igapäevatööst. Varasema koostöö jätkuks ametlikult sõlmitud koostöölepe seab kahe haigla vahelistele suhetele raamid ja sätestab vastastikused kohustused.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 027 korda, sh täna 1)