Eakad tahaksid meesteklubi

RÄÄGIVAD KAASA: Ümarlaual said päevakeskuse juhataja Ene Vahteri õhutusel sõna kõik – (vasakult) Elli Kircs, Elvi Rosin, Janno Holsting, Aarne Tall, Silvi Kippak, Hermann Nõmm ja Vello Aru. TAMBET ALLIK

RÄÄGIVAD KAASA: Ümarlaual said päevakeskuse juhataja Ene Vahteri õhutusel sõna kõik – (vasakult) Helga Nurmekann, Elli Kirsch, Elvi Rosin, Janno Holsting, Aarne Tall, Silvi Kippak, Hermann Nõmm ja Vello Aru.
TAMBET ALLIK

Kuressaare päevakeskuses rääkisid eakad eile, milliseid uusi huviringe nad tahaksid. Kuna meestele huvitegevust ülearu palju pole, mainiti, et alustada võiks meesteklubiga.

 

See muidugi ei tähendavat, et seal aeg-ajalt mõni naine ei võiks käia, kellele näiteks tehnikateemad korda võiksid minna. SA Kuressaare Hoolekanne juhataja Ene Vahteri ümarlaual said sõna kõik eakad, kes olid kohale tulnud. Aga ka külalised, näiteks Raino Kubjas, kes pakkus pensionäridele välja, et kaitseväe endise kaplanina võiks ta hakata n-ö murede kuulajaks.

“Ihumured on inimesel üks asi, aga hingehädad ja muud mured on sellised asjad, mis piinavad teinekord rohkem kui nälg,” kinnitas Kubjas. Kuna tal on sel alal suuri kogemusi, tekkiski tal mõte pakkuda eakatele võimalust mured hingelt ära rääkida. Tema võib eakatele pakkuda ilmalikus mõttes nõuandmist ja kiriklikus mõttes hingehoidu.

Päris tasuta see muidugi poleks, ent sellegi poolest tundis nii mõnigi pakutu vastu kohe huvi. Seda enam, et Kubjas lubas olemas olla 24 tundi ööpäevas.

Janno Holsting pakkus, et Raino Kubjas sobiks eluga kursis oleva inimesena vedama ka seda meesteklubi. Sellisel juhul oleks tegu väga asjaliku klubiga. “Arutada saaks seal nii üht kui teist, rääkida võiks vabalt ateismi-, aga ka teismiprobleemidest,” arvas Holsting.

Teine härradest toonitas, et meesteklubisid on mujal väga tegusaid, seega võiks sellline klubi vabalt ka Kuressaares olla. Tema olevat meesteklubi mõttega omaealiste seas varemgi lagedale tulnud, kuid seni pole vedu võetud. Meesteklubiga oleks mõnus ja tunduvalt taskukohasem käia vaatamas näiteks suuri arhitektuuripärleid ja külastada autonäitusi.

Kui pakuti välja, et klubi võiks vedada võtta just Kubjas, ning kohaletulnud tundsid huvi ka nt vene keele õppimise vastu, siis ses osas kinnitas endine kaplan, et vene keelega oskab ta aidata küll.

Päevakeskuses plaanitakse algust teha ka filmipärastlõunatega. Nimelt on üks päevakeskuse klientidest Aarne Tall jäädvustanud aastate jooksul väga palju sündmusi. Nüüd oleks kena neid üheskoos vaadata. Läinud nädalal sai Ene Vahteri kinnitusel soetatud ka videoprojektor, seega takistusi filmivaatamiseks enam pole. Kokku on vaja leppida vaid sobiv aeg.

Samuti oli ümarlauas jutuks, et päevakeskusse plaanitakse laste mängunurka. Seda selleks, et lapselaste eest hoolitsevad vanavanemad saaksid põnnid kaasa võtta ja et noilegi seal tegevust jätkuks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 549 korda, sh täna 1)