Linnupeletite müüja rahulolematu Kuressaare linnavalitsusega

Linnupeleteid müüva ja paigaldava ettevõtte juhatuse liikme Kaarel Sareali sõnul on Kuressaare linnavalitsus olnud linnalindude probleemiga tegelemisel kaunis suutmatu. Linnavalitsus on omakorda seisukohal, et häälpeletite tõhusus pole piisavalt tõendust leidnud.

Finest Medical OÜ juhatuse liikme Kaarel Sareali sõnul on Kuressaares lindude probleem kesklinnas üsna suur. Ta viitas mitmele meediakajastusele sel teemal, kus on räägitud, et muret valmistavad linnud eelkõige kohvikupidajatele.

“Kuna Kuressaares on vareste ja hakkide probleem üpris suur, siis oleme linnavalitsusega rääkinud, aga minu meelest on linnavalitsus kuidagi suutmatult neid asju ajanud,” nentis ta.

Nimelt on Sareal linnupeletite paigaldamise teemal linnavalitsusega oma sõnul suhelnud juba mõned aastad. “Kõiksuguseid uuringuid on tehtud ja on teada, et häälpeletid toimivad,” selgitas Sareal. Ta märkis, et firma on Kuressaarele ka pakkumisi teinud ja kohapeal käinud, kuid paigaldamiseks pole seni läinud.

Linnavalitsus on aga linnupeletite küsimuses teistsugusel seisukohal. Pressiesindaja Geili Heinmaa ütles, et viimati arutati hakkidega seotud probleeme linnavalitsuses 8. septembril.

“Linnavalitsus oli seisukohal, et kuna praeguseni pole tõendamist leidnud, et hakkide tõrjumine häälpeletitega annab püsivaid tulemusi, siis ei ole kuluka aparaadi soetamine maksumaksja raha eest otstarbekas ega põhjendatud,” märkis ta.

Heinmaa lisas, et kui aparaat tõrjub linnud eemale teatud piirkonnast, siis võib tekkida lindude probleem nendes kohtades, kus seda praegu ei ole. “Jälgime pidevalt Tartu edusamme häälpeletite kasutamisel ja kui sealt peaks tulema positiivseid tulemusi, arutame häälpeletite soetamist uuesti,” ütles Heinmaa kokkuvõtlikult.

Heinmaa nentis, et otseselt ühtegi ametlikku kaebust, mis oleks seotud lindudega, pole linnavalitsusele sel aastal saadetud. Samas lisas ta, et linnavalitsus on probleemidest välikohvikutes teadlik.

“Paraku toidavad linde pahaaimamatult sageli ka turistid või linnaelanikud ise, kas siis kohvikutes või mujal linnatänavail,” tõdes pressiesindaja.

Geili Heinmaa selgitas, et linnavalitsus on võtnud plaani vähendada hakkide toidubaasi ja pesitsuskohti. Lähemalt teavitatakse avalikkust tööplaanist järgmisel kevadel. Ka linna 2016. aasta eelarvesse on Heinmaa sõnul planeeritud vahendid hakkidega võitlemiseks.

Linnupeletite müüjaga suheldi Heinmaa sõnul eelmisel aastal, mil linnavalitsus peletite vastu suuremat huvi tundis. Toona otsustati seadmeid mitte osta. Tänavu kaaluti häälpeletite rentimist, kuid pressiesindaja sõnul osutus hind ülemäära kalliks.

Linnavalitsusele võib teada anda, kui märkate kohta, kus linnud kevadel pesitsevad või pidevalt toitumas käivad. Samuti paneb linnavalitsus inimestele südamele, et linde ei tohiks toita ei linnatänaval ega kodus. Üle soovitatakse vaadata ka hooned, kus võib olla potentsiaalseid pesakohti hakkidele.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 755 korda, sh täna 1)