Signe Sarah Arro panus turismi pälvis tunnustuse

ÜKS SUUR ÕPPIMINE: Signe Sarah Arro panustamine turismisektorisse on kestnud 15 aastat. “See on olnud pikk aeg ja üks suur õppimine sellest, kuidas peab, mis oleks mõttekas ja kuidas ei ole mõistlik,” nentis tunnustatu. ARHIIV

ÜKS SUUR ÕPPIMINE: Signe Sarah Arro panustamine turismisektorisse on kestnud 15 aastat. “See on olnud pikk aeg ja üks suur õppimine sellest, kuidas peab, mis oleks mõttekas ja kuidas ei ole mõistlik,” nentis tunnustatu.
ARHIIV

Eesti turismi 25. sünnipäevale pühendatud turismikonverentsil Pärnus jagati esmakordselt tunnustusi kauaaegsetele turismiedendajatele. Pikaaegse maaturismi panustamise eest pälvis tunnustuse ka Pilguse mõisa edendaja Signe Sarah Arrole.

“Kui siiani oleme turismimessil Tourest jaganud aasta turismiedendaja tiitlit, siis juubeliaastal otsustasime erandkorras välja anda ka tunnustuse pikaaegse panuse eest,” ütles EAS-i turismiarenduskeskuse direktor Tarmo Mutso. “Tublisid ja pikaaegse kogemusega inimesi on turismisektoris palju, tunnustuse turismiliitudelt pälvisid need, kes on seisnud hea kogu tervikpildi käekäigu eest.”

Signe Sarah Arro tõdes, et peab saadud tunnustust väga meeldivaks üllatuseks. Tema jaoks annab see märku, et ta on ajanud õiget asja. “Kindlasti on selle juures minu jaoks märgilise tähendusega ka asjaolu, et mind on õppejõuna vääriliseks peetud pikki aastaid nii akadeemilisi teadmisi kui ka praktilisi kogemusi uuele turismipõlvkonnale edasi andma. Neid teresid, mis üle Eesti tudengitelt, vilistlastelt mind tervitavad, on päris tihti ja palju – see teeb suurt rõõmu!” kinnitas ta.

Igapäevaselt turismitoimetusi korraldades ei ole ta oma sõnutsi tunnustuse saamist endale eesmärgiks seadnud, küll aga puudutas see teda praegu väga. “Tegelikult on parim selle juures võimalus, et saan saavutatut jagada kõigi pikaaegsete koos- ja kaastegijatega, et seda rahulolutunnet korrutada moel, et sellest jätkuks meile kõigile,” lausus ta.

Üksi ei suudaks tema sõnul keegi kogu maaturismi eest seista, see on meeskonnatöö nii partnerite, EAS-i, ministeeriumide kui ka MTÜ Eesti Maaturism liikmete, nõukogu ja tegevjuhi Raili Mengeli ning büroojuhataja Katrin Papiga. “Elus ei ole alati kõige tähtsam, kui palju sa tead või varem saavutanud oled, vaid see, kui palju hoolid enesest, teistest, aga ka sellest, mida ette võtad.”

Et oleks kergem toime tulla, mõista ja hakkama saada, asus ta aastaid tagasi õppima ja lõpetas ka majandusmagistrantuuri, sest tema varasem töövaldkond ja ülikooliõpingud olid seotud sotsiaalpsühholoogiaga. Siis pühendus ta kriisipsühholoogia- ja leinanõustamise teemadele, aga toetas koolipsühholoogina ka hüperaktiivseid teismelisi ning nende peresid erivajadustega laste koolis.

Peamised märksõnad, mis Arrot nn eneseinventuuril on aidanud ja teda motiveerivad, on “minu-Inimesed”, “kirg”, “väljakutse”, “pühendumine”, “eesmärgipärasus” ja “järjepidevus”.

Ta lausus, et kui ta on suutnud neile märksõnadele jaatavad vastused anda, teab ta, et kõik toimib ja ta on õigel teel.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 389 korda, sh täna 1)