Saarlased saavad maaelu mitmekesistamiseks 2,2 miljonit eurot

PRIA määras maaelu mitmekesistamiseks ligi 16 miljonit eurot investeeringutoetusi ning nagu noortaluniku toetuse taotlemiselgi olid saarlased ka siin esirinnas.

Maaelu mitmekesistamise investeeringutoetuse I taotlusvoorus määras PRIA toetuse 21-le Saare maakonna ettevõtjale, kes saavad taotlusvooru raames kokku 2 221 981 eurot. Saarlastest rohkem taotlusi (29) laekus vaid Tartumaalt ja tartlastele määrati ka kokku kõige suurem toetusumma – 2 451 463 eurot.

Saare maakonnast toetuse saanud taotlustest laekus 13 tavalistelt mikroettevõtetelt ja kaheksa põllumajandusettevõtjatelt.

Põllumajandusettevõtjad laiendavad oma tegevust mitmes suunas: päikesepaneelide abil energia tootmine, poed ja rändkauplused, käsitöökojad, erinevad remonditöökojad, puidutöötlemine ja -toodete valmistamine, puhkemajad, ratsutamisega seotud projektid. Aga toetatud projektide hulgas on ka hoolekandeasutuse, kalastuskeskuse, kardiraja ja muinaslinnuse rajamine.

Sama mitmekesine on mittepõllumajandustootjate projektide sisu. Loetelule lisandub katlamaju, mitmesuguseid tootmishooneid, seadmeid puidu ja metalli töötlemiseks jpm. Aga toetust sai ka projekt hambalabori teenuste käivitamiseks, kasvuhoonete ja pesumaja rajamiseks, väetise pakendamiseks, autode tehnoülevaatuse keskuse loomiseks, trükiseadmete soetamiseks, lehtklaasist sisustus-
elementide tootmiseks jne.

Toetuse maksimaalne suurus ühele taotlejale on 150 000 eurot. PRIA rahuldas kokku 185 taotlust, toetusteks määrati 15 926 115 eurot.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 775 korda, sh täna 1)