Kanepiuimane sõitis kivi otsa (8)

Kuressaare kohus karistas tingimisi vanglakaristusega kahte noormeest, kes tellisid internetist sünteetilist kanepit ja suitsetasid sellega pritsitud piparmündilehti. Pärast seda sõitis üks noormees autoga vastu kivi ja jäi sellega politseile vahele.

Raigo Rätsepat (24) süüdistati selles, et ta omandas ja tarbis koos Keito Vilbasega (19) tänavu jaanuaris ja veebruaris suures koguses (1 gramm) narkootilist ainet 5F-PB-22 ehk sünteetilist kanepit, mille ta tellis interneti vahendusel.

Ümbrik narkootilise ainega saabus Raigo elukohta 4. veebruaril. Koos Keito Vilbasega segas ta aine atsetooniga. Seguga pritsisid nad üle 20 grammi piparmündipuru ja ka suitsetasid saadud taimemassi ühiselt.

Seejärel otsustas Keito autoga sõitma minna. Lääne-Saare vallas ei tulnud ta auto ohjamisega toime ja sõitis vastu kivi, misjärel politsei nad kinni pidas. Keitol tuvastati Kuressaare haiglas narkootilise aine tarvitamise tunnused.

Raigo ja Keito toimetati seejärel Kuressaare politseijaoskonda, kus Raigo isiklike asjade läbivaatusel avastati tema seljakotist karp rohelist taimset puru, atsetoonipudel ja minigrip, millel kirjas kemikaali 5F-PB-22 valem. Raigo sai samal õhtul politseist minema, Keitot peeti kahtlustatavana kinni järgmise päevani.

Kohus määras kummalegi mehele kolm aastat vangistust nelja-aastase katseajaga, Keito Vilbaselt võeti lisaks viieks kuuks mootorsõiduki juhtimisõigus.


142 postipakist narkoaineid

Maksu- ja tolliameti (MTA) töötajad on tänavu leidnud 142 postisaadetisest narkootilisi aineid.
Selle aasta esimesel poolel on avastatud kokku 142 postipakki, mis sisaldasid narkootilisi ja psühhotroopseid aineid, teatas reedel BNS-ile MTA pressiesindaja.

MTA kontrollis koostöös Omnivaga sel nädalal Põhja postikeskuses postisaadetisi, et tuvastada narkootiliste ainete salakaubavedu. MTA Põhja tollipunkti juhi Raivo Terve sõnul oli kontrollimisse seekord lisaks tolliametnikele ja narkotalituse uurijatele kaasatud neli narkokoera, kelle abiga on varem korduvalt avastatud näiteks kanepiseemneid ja uusi narkootilisi aineid.

“Viimase läbivaatuse käigus suuri rikkumisi ei tuvastatud, kuid tõkestamaks narkootiliste ainete Eestisse toimetamist postipakkides, jätkame lisaks igapäevastele kontrollimistele kindlasti ka sarnaste operatsioonidega,” rääkis Terve.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 588 korda, sh täna 1)