Saaremaa õpilased paistavad silma olümpiaaditulemustega

TEADUSTEATER: Magnus Kaldjärv Saaremaa ühisgümnaasiumist on silmapaistev ka näitelaval.  TAMBET ALLIK

TEADUSTEATER: Magnus Kaldjärv Saaremaa ühisgümnaasiumist on silmapaistev ka näitelaval.
TAMBET ALLIK

Saaremaa koolides õpivad tublid noored, kes paistavad silma oma tulemustega aineolümpiaadidel Eestis ja ka välismaal, tuleb välja TÜ teaduskooli möödunud õppeaasta kokkuvõttest.

Igal aastal viiakse Eestis läbi aineolümpiaade, mis selgitavad välja parimad õpilastest ainetundjad. Hea meel on tõdeda, et võidud ei lähe vaid Tallinna ja Tartu koolide õpilastele, vaid ka Saaremaa noored on kenasti pildil. Eriti silmapaistvad olid Saaremaa õpilaste tulemused bioloogiaolümpiaadil.

Gümnaasiumi arvestuses võitis olümpiaadi Magnus Kaldjärv Saaremaa ühisgümnaasiumist, olles lisaks 9. nii üleriigilisel keemia- kui ka matemaatikaolümpiaadil. Esimese järgu diplomid said 7. klassi õpilaste arvestuses Marleen Vahu ja 8. klassi õpilastest Karl Hendrik Tamkivi.

Teise järgu diplomi 8. klassi õpilaste arvestuses sai Diana Alt ja kolmanda järgu diplomi 6. klasside arvestuses Sander Teras. Kõik nad õppisid Saaremaa ühisgümnaasiumis ja nende          bioloogiaõpetaja oli Inge Vahter. Teise järgu diplomi väärilise tulemuse saavutas bioloogiaolümpiaadil ka Kuressaare gümnaasiumi 7. klassi õpilane Eliisa Täht.

Rahvaluuleolümpiaadil paistsid 11.–12. klassi õpilaste arvestuses silma Johanna Kallas teise ja Kai Ellik neljanda kohaga. Mõlemad õppisid Saaremaa ühisgümnaasiumis ja nende õpetaja oli Sirje Kreisman.

Renno Tamtik Orissaare gümnaasiumi 11. klassist sai 3. järgu diplomi geograafiaolümpiaadil. Tema õpetaja oli Külli Rihvk.

Eriti kõrgelt on hinnatud rahvusvahelistest olümpiaadidest osavõtt, sest konkurents võistkonna kohtadele on äärmiselt tihe.

Saaremaa ühisgümnaasiumi abiturient Magnus Kaldjärv kuulus juulis Taanis bioloogiaolümpiaadil võistelnud neljaliikmelisse võistkonda ja tõi sealt koju pronksmedali.

“Olümpiaadid on pakkunud nii mõndagi positiivset, nagu seltskond, kellega mujal kokku ei saa, võimalust Tartu linnaga korralikult tutvuda, parajat võistlusmomenti ja põhjust tudeerida huvitavaid õppematerjale. Rahvusvaheline olümpiaad on lihtsalt väärt sinna minemist,” võtab oma arvestatava olümpiaadikogemuse kokku Magnus Kaldjärv.

Heade tulemuste taga on enamasti nii õpilase kui ka õpetaja suur töö. Hea meel on tõdeda, et Tartu ülikooli teaduskoolil on õnnestunud oma kursuste kaudu panustada ka Saaremaa õpilaste arengusse. Möödunud õppeaastal õppis teaduskooli kaugõppekursustel 34 õppurit neljast Saaremaa koolist. Agaramad teaduskooli kursuste võtjad olid Saaremaa ühisgümnaasiumi õpilased.

Teaduskooli läbi aasta kestvad süvakursused, mis on ennekõike mõeldud reaalainetest tõsisemalt huvitatud õpilastele ning nõuavad palju individuaalset tööd ja enesedistsipliini, pole kergemate killast. Sedavõrd tähelepanuväärsem on, et kahel õpilasel oli pealehakkamist ja jaksu võtta kaks kursust ja need ka tunnistusega lõpetada. Hanna Tuus Saaremaa ühisgümnaasiumi 12. klassist ja Sander Tamm Kuressaare gümnaasiumi 11. klassist lõpetasid oma kursused kiituskirja väärivate suurepäraste tulemustega.

Ka sel õppeaastal ootab teaduskool Saaremaa õpilasi oma kursustele. Praegu on teaduskooli nimekirjas 37 kaugõppekursust, millele tuleb aasta jooksul kindlasti lisa. Kursustele registreerimine kestab 21. septembrini veebilehel http://www.teaduskool.ut.ee/kursused.

Teaduskooli kursused on heaks aluseks kõrgkooli astumisel, olümpiaadidel osalemiseks või ka lihtsalt enesetäiendamiseks, kui koolis pakutavast jääb väheseks.

Marek Järvik, TÜ teaduskooli kommunikatsioonijuht

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 454 korda, sh täna 1)