Eurokohtunik, keda on aidanud saaremaine sitkus

KAUNEIMAS PAIGAS: Tagaranna kaluriküla ja rand on Julia Laffranque’i jaoks kauneimad paigad siin ilma peal, mille ilu miski ei suuda haavata. IRINA MÄGI

KAUNEIMAS PAIGAS: Tagaranna kaluriküla ja rand on Julia Laffranque’i jaoks kauneimad paigad siin ilma peal, mille ilu miski ei suuda haavata.
IRINA MÄGI

Euroopa inimõiguste kohtu kohtunik Eestist Julia Laffranque pole Saaremaal sündinud ega siin koolis käinud ja saarlase verd on tema soontes vaid veerandi jagu. Samas on tema sõnul just see kõige kangem ja sitkem veerand, mis on aidanud tal elus läbi lüüa.

Varasest lapsepõlvest on Julia Laffranque veetnud pea kõik suved Tagaranna kalurikülas esivanemate kodukohas Kipril. “Mu 94-aastaseks elanud vanaema Elviine Seping, neiuna Piht, oli tõepoolest üks kange Saaremaa naine, keda vist siinne loodus oli selliseks kujundanud,” meenutas ta. “Juttude järgi olevat ta noore tüdrukuna Mustjalga kooli käinud. Edasi-tagasi teeb see ligi 20 kilomeetrit ja nii pea iga päev.”

Julia on veendunud, et iga inimese iseloom kujuneb peamiselt tema lapsepõlvekodu järgi. “Olen siin Tagarannas veetnud pea kõik oma suved. Ise arvan, et just Saaremaa vanaemalt olen pärinud selle visaduse ja kanguse, mis on aidanud mul elus edasi jõuda,” tõdes ta.

Täispikka persoonilugu loe laupäevasest Saarte Häälest

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 590 korda, sh täna 1)