Millal õpetada tähti ja numbreid? (4)

EMAGA KOOS: Viieaastane Otto Hendrik Kaunis päris kõiki tähti veel ei tunne, aga ta ema Marina sõnul on poisi nägemismälu nii hea, et kirjutada oskab poiss juba päris mitmeid sõnu. TAMBET ALLIK

EMAGA KOOS: Viieaastane Otto Hendrik Kaunis päris kõiki tähti veel ei tunne, aga ta ema Marina sõnul on poisi nägemismälu nii hea, et kirjutada oskab poiss juba päris mitmeid sõnu.
TAMBET ALLIK

Käes on tarkusekuu. Soojad suvepäevad on möödas ja koolilapsed kooli saadetud. Pikkadele ja pimedatele sügisõhtutele mõeldes keerleb paljudel väikelaste vanematel peas küsimus, millal on õige aeg hakata oma lapsele numbreid ja tähti õpetama? Kui vanalt peab laps lugema hakkama?

Spetsialistid kinnitavad, et kindlat vanust, millal laps peaks numbreid ja tähti tundma ning neid ka kokku lugeda oskama, ei ole ja kõik sõltub ikka lapse huvist. Samas ei saa alahinnata ka lapsevanema eeskuju selle huvi tekitamisel. Suure koormuse väikelaste harimisel saavad aga lasteaiaõpetajad, kellelt vanemad võivad ka alati vajadusel nõu või abi küsida.

“Mul oli just rühmas üks tüdruk, kes kolmeselt luges soravalt ja sai kõigest aru, käisin talle iga nädal raamatukogust uusi raamatuid toomas,” toob näite Pihtla kooli lasteaiaõpetaja Terje Loorits, kinnitades samas, et konkreetset vanust, millal laps peab tähti tundma ja lugema hakkama, ei oska temagi öelda, sest see on iga lapse puhul väga erinev.

Edasi loe tänasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 978 korda, sh täna 1)