Köögiviljasaak tuleb tubli (2)

Saaremaa suurima köögiviljakasvataja Guido Lindmäe sõnul võib tänavuse saagiga nii koguse kui kvaliteedi poolest üldiselt rahule jääda. Lisaks kapsale kasvatab ta ka kartulit, porgandit ja peeti.

“Mõni asi nagu varane kapsas, on päris hea, hilised asjad mitte nii väga, sest vahepeal oli liiga kuiv, aga kui ikka ilma on, siis jõuab veel kasvada,” arvas kogenud põllumees. Ta lisas, et ega enne, kui saak salves pole, olegi midagi selge, ja sinna on veel natuke aega.

Jahe kevad aitas Lindmäe sõnul kaasa ka sellele, et kahjureid on olnud väga vähe ja putukamürke pole vaja läinud.

22 hektaril kapsast kasvatav Lindmäe on rahul ka ärilises plaanis. Kaubaks läheb nii värske kui ka hapukapsas ning valdava osa müüb ta ära koostööpartneritele mandril.

“Saak suur, tööd palju ja ega siin suurt kasumit ole, aga midagi ikka on,” nentis Guido Lindmäe ja selgitas, et müügiks on kapsas läinud ikka pigem tarbijasõbraliku kui töötegija-sõbraliku hinnaga.

Samas ei ole Vene turu puudumine seni tunda andnud, sest põuasuvi Poolas, Ukrainas ja Valgevenes on tema sõnul pannud näiteks Läti kapsakasvatajad oma toodangut Poola saatma.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 305 korda, sh täna 1)