GALERII: Seenenäitus tuli viletsa aasta kiuste

SUUR SIRMIK: Näitusel on mitmeid häid söögiseeni, pildil Sirje Azarov kahe suure sirmikuga. TAMBET ALLIK

SUUR SIRMIK: Näitusel on mitmeid häid söögiseeni, pildil Sirje Azarov kahe suure sirmikuga.
TAMBET ALLIK

Kuressaare lossis on avatud Saaremaa muuseumi iga-aastane seenenäitus, kus on esindatud üle kaheksakümne seeneliigi.

Saaremaa muuseumi vanemteadur Sirje Azarov tõdes, et tegelikult on tänavuse väga viletsa seeneaasta kiuste näitusel esindatud rohkem kui 80 seeneliiki. Seeni korjati nii oma meeskonnaga, kui ka toodi teiste poolt. Punane kärbseseen leiti näiteks alles üleeile. Ilma selleta ei saa kuidagi, kuna näitust külastavad ka paljud lapsed, kelle jaoks rohelised ja valged kärbseseened on veidi ilmetud vaadata, selgitas Azarov.

1978. aastast seenenäitusi korraldanud Sirje Azarovi sõnul on seenenäitustele aastate jooksul sattunud ka haruldasemaid liike, mida päris iga kord välja panna ei õnnestugi. Näiteks on varasematel näitustel olnud võimalik tutvuda punasesse nimestikku kuuluva seakõrva ehk vurrikuga. “Kuigi tal on Saaremaal mitu leiukohta, siis mitte igal aastal ei ole sellele peale sattunud,” märkis Azarov.

Sellel näitusel on külastajate jaoks kindlasti huvitav leid hiidvöödik, mis leiti täiesti juhuslikult tee äärest. “Need on nii suured ja silmatorkavad, et nendest ei saa mööda astuda,” sõnas Azarov. Teine seen, mida päris igal aastal näha ei saa, on pipartatik.

Seenenäitus on läbi aastate olnud küllaltki populaarne. Ka eile, loetud minutid pärast avamist, täitsid näitusesaali lasteaiagrupp ja mitmed teised huvilised.

Näitus on üleval 10.–13. septembrini Kuressaare lossis kell 11–18. Lisaks seente uudistamisele saab näitusel täita ka harivaid töölehti. Laupäeval kell 12–18 on näitusele oodatud kõik tundmatud või huvitavad seeneleiud ja maitsmiseks seenehoidised.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 348 korda, sh täna 1)