Tõrise triatlon tuli 7. korda

VÕITJA: Heiko Peensaarele on medali kaela riputanud abivallavanem Tiina Luks. Foto: Allan Mehik

VÕITJA: Heiko Peensaarele on medali kaela riputanud abivallavanem Tiina Luks. Foto: Allan Mehik

22. augusti hommik. Päike paistab ja on tunda, et tuleb soe ja ilus ilm. Aga mitte see ei ole erakordne, vaid hoopis tõik, et kuuel eelmisel aastal on ilm Tõrise triatloni ajal olnud pilvine ja vihmane.

Kindlasti andis see Tõrise järve põhjakaldal starti ootavatele kolmele naisele ja 18 mehele indu, et alustada 7. Tõrise triatloni võitja selgitamist. Peakohtunik Lembit Pallase stardipaugu järel sulpsab vette 21 “raudmeest”, kel ees 700 m ujumist Tõrise järves, siis 16,8 km jalgrattal sõitu Aste alevikku ning sealt läbi Laoküla 4,5 km jooksuring tagasi Aste staadionile, kus Lääne-Saare abivallavanem Tiina Luks võistlejaid medalitega juba ootamas.

Kui aega on kulunud 9,28, tuleb veest välja esimene võistleja Heikko Peensaar Tabasalu triatloniklubist. Vaid 4 sekundiga kaotab talle klubikaaslane Kaarel Jaan Kadarik ja kolmandana väljub veest 17 sekundit hiljem Kristjan Kosk Haapsalust. Neljas, kes ujumisprillid ratta vastu vahetab, on aga naiste parim, 2001. aastal sündinud Merili-Mai Kivimets, taas Tabasalu triatloniklubist, kaotus esimesele vaid veidi üle minuti.

Rattasõit võib tunduda ehk triatloni lihtsama alana, aga üht-teist võib juhtuda ka siin – nii peab ujumise viies mees Aleksander Ott Maripuu pärast 4 km rattasõitu vahetama purunenud rattakummi ja langeb konkurentsist välja. Pea sama saatus ähvardab ka ujumise teist meest Kaarel Jaan Kadarikku, kes sõidab viimased neli kilomeetrit tühjeneva tagakummiga. Rattasõidu kiireim on Gert Klaaser Tallinnast, kes läbib 16,8 km rattal ajaga 30.44, tõustes ujumise 15. kohalt 4-ndaks. Jätkuvalt tubli on ka Merili-Mai Kivimets, kes jõuab Astesse grupis, mis jagab kohti 4.–7.

Kui liider Heikko Peensaar ei pea end jooksurajal enam “sidruniks” pigistama ja võib finišisse rühkida uhkes üksinduses, siis teise ja kolmanda koha omanikud peavad lõpuni pingutama. Parima jooksuajaga jookseb end teiseks Kaarel Jaan Kadarik. Kolmandana finišeerub ja tagab sellega Tabasalu triatloniklubile kolmikvõidu Rene Mägi.

Parima naisena lõpetab üldtabelis 7. kohal Merili-Mai Kivimets. Naistest teine, Aste ja Nasva inimestele talviti võimlemistrenni korraldav Kristiina Piipuu lõpetab 19-ndana ja Aire Truumure on 21.

Parimad Lääne-Saare triatleedid on naistest Aire Truumure ja meestest Mihkel Naagel, kes üldprotokollis asub 9. real.

Pärast kosutavat söömaaega autasustatakse võistluse parimaid. Küsimusele, kas triatlonitraditsioon saab ka jätku 8. Tõrise triatloniga 2016. aastal, vastab abivallavanem Tiina Luks jaatavalt.

Kaarma spordiklubi tänab kõiki vahvaid abilisi, lisaks juba ülalpool nimetatutele ka Lääne-Saare vallavalitsust tõhusa abi eest võistluspäeva ladusa õnnestumise nimel. Tänu ka kõigile vabatahtlikele, kes ei pidanud paljuks oma laupäeval korraldajatele abiks olla.

MTÜ Kaarma Spordiklubi

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 135 korda, sh täna 1)