Spordihoone väike saal saab tänapäevase ventilatsiooni

ÕHKU POLE: Mati Mäetalu sõnul teavad kõik, et pärast ühte mängu saalis hingamiseks õhku enam lihtsalt ei ole. Foto: Raul Vinni

ÕHKU POLE: Mati Mäetalu sõnul teavad kõik, et pärast ühte mängu saalis hingamiseks õhku enam lihtsalt ei ole. Foto: Raul Vinni

Oktoobri lõpus läheb Kuressaare spordihoone väike pallimängusaal kaheks kuuks remonti, mille käigus ehitatakse nüüdisaegne ventilatsioon ja uuendatakse valgustus.

“Endine Saare Kaluri saal on kunagi nii ehitatud, et sellel puudub täielikult ventilatsioon, ja see töö tuli varem või hiljem ära teha,” ütles Kuressaare spordihoone juhataja Mati Mäetalu. “Kõik teavad, et pärast ühte mängu saalis hingamiseks õhku enam lihtsalt ei ole. Võimalus on teha tuulutamiseks aknad lahti, aga talvel ei ole see jälle eriti otstarbekas. Seepärast on ventilatsiooni ehitamise teema olnud üleval juba aastaid.”

Mati Mäetalu möönis, et muidugi oleks pidanud ehitustööd ära tegema kõigile mugavamal ajal ja suvel, aga paraku saadi linnalt raha alles nüüd. “Ja kuna meil puudub kindlus, et praegu eraldatud summa oleks selleks otstarbeks olnud ka järgmise aasta eelarves, siis leidsime, et tööd tuleb ikkagi nüüd ära teha,” märkis ta, lisades, et kannatame kaks kuud ära ja saame ühe asja jälle korda.

Kuressaare linn eraldas töödeks 128 000 eurot, kuigi spordihoone inimesed oleksid soovinud 300 000 eurot, sest nüüd jäävad spordihoone muud ruumid ikkagi ventilatsioonita. “Mõnes ruumis on juba hallitus ja kehv lõhn sees,” tõdes Mäetalu.

Tööd tahetakse lõpetada jaanuariks. Mati Mäetalu sõnul on kõiki saali kasutavate spordialade esindajaid eesootavast teavitatud ja ta loodab, et kõik saavad tööde vajalikkusest aru.

Maakonna meeste korvpallimeistrivõistluste korraldaja Riivo Allik hindas saali praeguse olukorra katastroofiliseks.
“Seal aitas mängida ainult hommikusi kohtumisi,” lausus ta. “Kui mänge oli rohkem ja publik saali tuli, siis hakkas lõpuks laest juba kondenssi tilkuma, see muutis väljaku libedaks ja kohati liialt tihkeks. Püüdsime võimalusel aknad lahti teha, aga see pole lahendus.”

Alliku hinnangul oleks vajalikud tööd võinud muidugi suvel ära teha, kuid ta peab spordihoone juhtkonna praegust otsust siiski õigeks. “Meie tegevust see suurt ei häiri ja oma esimesed voorud saame mängida suure saali esimesel väljakul,” lisas ta.

Samas tuleks maakonna korvpalliveduri sõnul saalis teha veel muidki töid. Eriti ei meeldi talle praegune rõdude lahendus, mis ei ole just pealtvaatajasõbralikud.

“Praegu seal olevad torud segavad mängu jälgimist. Kui oleks ehituslikult võimalik, siis mina laseks esimese piirde ehitada pleksiklaasist, läbi mille näeb ka väljakul toimuvat paremini,” tõi Riivo Allik välja oma seisukoha.

Ka Saaremaa võrkpalli vedav Hannes Sepp leidis, et ventilatsiooni ehitamine on vajalik, küll aga oli ta kriitiline tööde tegemise aja osas. “Mulle see praegune asi ei meeldi kohe üldse, sest lastel pole enam kusagil trenni teha,” märkis ta.
“Minu jaoks on see totter lähenemine, usun, et oleks saanud ka teisiti. Vajalikud asjad saaks ju praegu ära osta ja firmale ettemaksu teha ning tööd ikka suvel ära teha. Ilmselt peame nüüd ka maakonna meistrivõistluste mängud kusagil maal mängima.”

Muid suuri probleeme Hannes Sepp peale seinte värvi värskendamise väikeses saalis ei näe. “Küll aga oleks aeg ehitada veel üks saal, sest treeningu- ja mänguaegu praegu totaalselt ei jätku,” tõdes ta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 607 korda, sh täna 1)