September on tarkuse ja arengukuu

Meie valla kolm kooli alustasid taas õppetegevust ja rõõm on tõdeda, et õpilaste arv on suurem kui eelmisel aastal.

Eriti jõuline on kasv valla väikseimas koolis Lümandas, kus õpilaste arv on suurenenud tervelt 15 õpilase võrra, jõudes 71 õpilaseni. See tulemus ei ole tulnud iseenesest, vaid ikka sellest, et Lümanda põhikool on saavutanud häid tulemusi ja on olnud hästi kokkuhoidev.

Ka paar aastat tagasi rekonstrueeritud Aste põhikool on kasvatanud õpilaste arvu avamise momendi 89 õpilasest tänase 113-ni. Kärla põhikoolis on sel aastal 116 last ja prognooside kohaselt on järgmisel aastal taas üle 120 lapse kooliteed käimas.

Loomulikult ei saa unustada ka neid valla lapsi, kes asusid kooliteele Kuressaare linna ja teistesse naabervaldade koolidesse. Neid on üle 400 õpilase.

Soovin veel kord kõikidele valla õpilastele ja kooliperedele rõõmsameelset ja teadmisterohket õppeaastat!

September on oluline ka valla arengukava valmimise seisukohalt. Esmaspäevast (7.09) läheb avalikule arutelule arengukava eelnõu, kuhu oodatakse häid mõtteid ja ideid meie valla inimestelt ja organisatsioonidelt. Arengukava ei ole kivisse raiutud dokument, vaid arenev ja muutuv vastavalt sellele, kuidas muutub elu meie ümber. Küll aga on arengukava mõeldud meie eesmärkide määramiseks, et me suudaksime ise oma elu enda ümber muuta.

Seetõttu ootame aktiivset kaasarääkimist ja arut-elu arengukava avalikustamise ajal. Selleks korraldab vallavalitsus ka kolm avalikku arutelukoosolekut. Kõik mõtted ja ettepanekud palume saata arenduste pea-
spetsialistile Katrin Sagurile e-postiga katrin.sagur@laanesaare.ee. Koostöös ja koos arutledes saame kindlasti hea arengukava, millest saab oluline tööriist valla arengu planeerimisel.

Ja lõpetuseks väike mõttetera: “Ma olen alati valmis õppima, kuid mitte alati ei meeldi mulle, et mind õpetatakse.” ( Winston Churchill)

Andres Tinno

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 36 korda, sh täna 1)