Linn kinkis uutele koolijütsidele paarsada nimelist šokolaadi

Kõik Kuressaares esimesse klassi läinud mudilased said 1. septembril linnavalitsuselt kingituseks oma nimega šokolaaditahvli.

Lisaks Kuressaare Vanalinna kooli, Kuressaare gümnaasiumi ja Saaremaa ühisgümnaasiumi poistele-tüdrukutele said 1. septembri puhul oma nimega maiustuse Kallemäe kooli Kuressaare filiaalis kooliteed alustanud lapsed – kokku seega 191 last. Mesikäpa 100-grammine piimašokolaad vahvliga kingiti ka kõigile 1. klassi juhatajatele.

“Linnavalitsusel on olnud tavaks kinkida esimese klassi lastele väike kaart,” ütles haridusvaldkonna abilinnapea Tiia Leppik. “Kuna Kalevil oli tänavu aga väga armas kampaania vähihaigete laste toetuseks ja kuna meil on endilgi vähiravi vajavaid lapsi, oli sümboolne samm teha sellesama Mesikäpa šokolaadiga ühtedele lastele rõõmu teiste aitamiseks.”

Maiustuse originaalpakendi ümber oleval paberil on kirjas, et pakendis on piimašokolaad tarkusega. Samuti leiab Ain Varese kujundatud ümbrispaberilt luuleread “Hoolas töö ja rõõmus meel saatku Sind Su kooliteel”.

Leppiku sõnul võiks nimeliste maiustuste kinkimisest saada traditsioon. “Kaardi väärtus kasvab ajaga, aga lapse jaoks on pisike maiustus hetkel ehk olulisem,” lausus Tiia Leppik.

Linna haridusasutuste õpetajaid kostitas linnavalitsus kooliaasta alguse puhul aga kringliga. “Kuna õpetajate töö on tähtis, peame seda väärtustama ja selle töö tegijaid natuke rohkem meeles pidama.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 359 korda, sh täna 1)