Laureaaditiitli pälvis 17 kodukaunistajat (FOTOD)

TUBLI TUNNUSTUS: Maavanem Kaido Kaasik andis üle ka vimplid riigihalduse ministri Arto Aasa poolt. Teiste seas käisid oma tunnustusel järel Kaie Abe, Reet Hobustkoppel ja Malle Mätas Külasema küla seltsingust. Foto: Tambet Allik

TUBLI TUNNUSTUS: Maavanem Kaido Kaasik andis üle ka vimplid riigihalduse ministri Arto Aasa poolt. Teiste seas käisid oma tunnustusel järel Kaie Abe, Reet Hobustkoppel ja Malle Mätas Külasema küla seltsingust. Foto: Tambet Allik

Saare maavanem Kaido Kaasik tunnustas läinud laupäeval Nasva klubis konkursi “Eesti kaunis kodu 2015” Saare maakonna laureaate.

Maavanem Kaasiku sõnul esitas 14 omavalitsusest kaheksa tänavusele maakondlikule kodukaunistamise konkursile tunnustamiseks kokku 17 objekti. Esitatute seas oli kaheksa kaunist maa- ja linnakodu, üks korterelamu, üks heakorrastatud küla, kaks sadamat, üks tootmisobjekt, üks kõlakojaplats ja üks kellatorni ümbrus, üks lasteaed ja üks taastatud-hooldatud loopealne.

Maakonna kodukaunistamise komisjoni ettepanekul otsustas maavanem anda Saare maakonna kodukaunistamise tunnustuskirja kõigile 17-le, et tänada nende eest hoolitsejaid eeskujuliku ja silmapaistva kodukaunistamise ja heakorraalase tegevuse eest.

Maavanema hinnangul oli rõõmustav, et tunnustuse pälvinute hulgas oli sedavõrd erinevaid objekte: lasteaed, korteriühistu, sadam, tootmishoone jne. “Selles mõttes oli tore, et lisaks kaunitele aedadele oli veel teisigi kauneid objekte,” märkis ta.

Kaasiku sõnutsi leidub ilmselt igas kohalikus omavalitsuses objekte, mille väljanägemise eest on erilist hoolt kantud, ent mis ei ole otseselt kellegi kodu.

Ka mullu oli tunnustatuid sama palju – täpselt 17. Iseenesest on maavanem seda meelt, et kauneid kodusid, mille omanike tööd ja vaeva ei ole veel jõutud ära märkida, on kindlasti veel. Nõnda julgustas ta kõiki oma koduümbruse kauniduse eest jätkuvalt hoolt kandma.

“Paljud inimesed on väga tagasihoidlikud ja ütlevad, et nad teevad seda ju ikka iseenda jaoks, mitte näitamiseks,” rääkis Kaido Kaasik. Ta lisas, et ega see peagi olema n-ö näitamiseks – pigem innustavad kaunid kodud teisigi oma kodukoha ilu nimel pingutama.

Maavanema hinnangul on oma kodu eestlaste ja kahtlemata ka saarlaste jaoks olnud alati auasi. “Ehkki noored käivad laias maailmas ära, tullakse lõpuks ikkagi koju tagasi,” tähendas ta.

Laupäevasel pidulikul üritusel andis Saare maavanem üle ka riigihalduse ministri Arto Aasa tunnustuse Eesti kaunite kodude omanikele. Temapoolseks tunnustuseks oli tänukiri ja rahvusvärvides mastivimpel, et süvendada Eesti omariikluse tunnetust lipuvärvide kaudu ja arendada Eesti lipukultuuri.


Maakonna kodukaunistajad 2015

1. Elle ja Veljo Ots, Otsa talu rohtaed – Paenase küla, Muhu vald
2. Soela Sadama Selts, Soela väike kalasadam – Soela küla, Leisi vald
3. Elvi ja Reet Viira, Tiisu kinnistu – Suure-Rootsi küla, Pihtla vald
4. Tiia ja Matti Mägi, Mäe talu – Püha küla, Pihtla vald
5. Artwood OÜ tootmisobjekt, esindaja Jaanus Järmut – Puka küla, Pöide vald
6. Iruste küla, esindaja Eevi Lember – Pöide vald
7. Markku Olavi Eklund ja Sirpa Raja, Kauniaugu loodusaed – Kallaste küla, Muhu vald
8. Saarte Liinid AS, esindaja Valdur Häng, Kuivastu Väikelaevasadam – Muhu vald
9. Jüri Nelis, eramu – Pärsama küla, Leisi vald
10. Rein ja Tiina Olesk, Paavli talu – Metsküla, Leisi vald
11. Erich Arro ja Diana Jüriado, Ubina talu – Liiva küla, Mustjala vald
12. Mustjala Külaselts MTÜ, Mustjala kõlakoja plats – Mustjala küla, Mustjala vald
13. Kihelkonna vallavalitsus, vallavanem Raimu Aardam, Kihelkonna kellatorni ühendustee ja parkla
14. Korteriühistu Raja 1, esindaja Tambet Kikas – Kuressaare
15. Ingrid ja Mari Soima, eramu Ravila 9 – Kuressaare
16. Maret ja Jüri Pilter, eramu Kevade 37 – Kuressaare
17. Valjala lasteaed, esindaja Marina Tamm – Valjala alevik, Valjala vald

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 947 korda, sh täna 1)