Salava sai lõpuks Salavale

Alates 2007. aastast on merekultuuriselts Salava tahtnud omanimelist saart külastada. Piirangut seavad nii rahvuspargis kehtivad reeglid (ei saa igal ajal minna) kui ka muud üritused, aga otsustavaks “segajaks” on olnud ilm ja tuuleolud. Ikka on juhtunud, et planeeritud päeval tormab tuul.

Oleme sel puhul Atlas merd ja saari kauguses uudistanud, rännanud läbi mitmed teised saared ja ikka salamisi sättinud Salava sõidu tööplaani. Ka sel aastal olid juuli lõpus väga ebastabiilsed ilmad, aga nüüd teisel katsel, 16. augustil õnnestus kõik. Oli suurepärane ilm ja seltskond ning Islanderi OÜ paat Tarvo Kullapere juhtimisel lausa laulis peegelsiledal mereveel.

Nägime merelt ära kõik Lääne-Eesti saarterühma kuuluvad saared: Loonalaiu, Nootamaa ja Uus-Nootama. Laiduderühmast lõunapoolseim on kirde-edela suunas väljavenitatud 1280 meetri pikkune Salava. 0,32 km2 saart on võimalik uudistada ja kõndida mööda rannavalle ja mereäärt, sest kunagine Atla küla 25 talu karjamaa-saar on tihedalt täis kasvanud kadakaid ja muid taimi-puid.

Ei saa meenutamata jätta, et Salaval on sündinud vähemalt üks väga tuntud laul, Jaan Tätte “Tuulevaiksel ööl”. 2009. a hittlaul oli ka tantsupeo ÜhesHingamine tunnuslauluks.

“Sõitsin Vilsandilt Salava laiule, kus kedagi ei ole. Tõotasin, et enne ei lahku, kui laul valmis. Aga nii kui sinna astusin, oli laul olemas,” on Jaan meenutanud ka meie seltsi liikmetele.

Meie luuletada-laulda ei jõudnud, küll aga kastsime ennast merevette ja oleme õnnelikud, et üks pikaajaline unistus sai täidetud.

Urve Vakker

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 338 korda, sh täna 1)