Spaasse otsitakse müügijuhti (9)

OOTAB IDEID: Spaahotelli juht Johan Lõuk julgustab müügijuhiks kandideerijaid välja käima oma säravaid ideid. Foto: Tambet Allik

OOTAB IDEID: Spaahotelli juht Johan Lõuk julgustab müügijuhiks kandideerijaid välja käima oma säravaid ideid.
Foto: Tambet Allik

Kuressaares asuv Johan SPA Hotell otsib oma nooruslikku meeskonda müügijuhti. Kandideerida saab septembri lõpuni ja eelistatav on kandidaat, kes tunneb kohalikke olusid.

Müügijuhi põhikohustus on suhtlemine koostööpartnerite ja klientidega. “Detailselt pole me kuulutuses tööülesandeid välja toonud, sest eeldame kandideerijalt eelnevat töökogemust selles vallas,” selgitas Johan SPA Hotelli juhataja Johan Lõuk.

Kuu sisseelamiseks

Väga oluline on Saaremaa turismituru tundmine. “Selge see, et selliseid inimesi võib Saaremaal üles lugeda kahe käe sõrmedel. Seega pole me vastu, kui tuleb inimene väljastpoolt, aga sisseelamiseks saame anda kuni kuu aega,” rääkis Lõuk.

“Müüakse ju igasuguseid asju, kuid spaahotelli müügijuhi töö tähendab enamat. Kui CV-s on kirjas vaid, et olen teinud müügitööd, siis sellest jääb väheks,” tõdes Lõuk. “Vajalikud on ka eelnev kokkupuude valdkonnaga ja müügialane haridus,” põhjendas juhataja, miks nad hoolimata kandideerijate suurest arvust edasi otsivad.

Uut müügijuhti otsitakse seetõttu, et kaks viimast aastat on Johan seda tööd ise teinud. Juhatajaameti kõrvalt läheb aga kahel toolil istumine raskeks. “Kui teed korraga kahte asja ja jagad ennast, siis kuskil kindlasti midagi kannatab. Aasta-aastalt on kasvanud ka töökoormus,” kinnitas ta.

Tööaeg on müügijuhile ette nähtud kella üheksast viieni, kuid juhataja kinnitas oma kogemustest, et kättesaadav peab olema kogu aeg ja meilboks olgu avatud. Ei ole öeldud, et kogu see aeg tuleb laua taga istuda. Nuiaga keegi meil järel ei käi. Kui vaja, töötad kell kaheksa õhtul või seitsmest hommikul, kätt pead kogu aeg pulsil hoidma,” kirjeldas ta müügijuhi tegelikku tööd. Valmis peab olema ka tööks nädalavahetustel. Siis saab vabu päevi võtta järgmise nädala alguses.

Soolisi eelistusi kandidaadi osas pole. “Naised on paremad suhtlejad, mehed aga konkreetsemad. Mingit piiri tõmmata ei saa, kõik oleneb inimesest,” kinnitas Lõuk.

Vanus võiks uuel töötajal aga vähemalt 25 aastat turjal olla. “Ma olen ise noor inimene ja mulle meeldib noortega töötada. Ilmselt on meil Saaremaa spaadest üks nooremaid kollektiive, kuid kuna sellel ametikohal on kogemuse olemasolu väga tähtis, siis on ilmselge, et inimesel peab olema natuke vanust ja sellest ka paar aastat müügitöökogemust,” rääkis Lõuk.

Müügijuht peaks vabalt valdama vene, inglise, soome ja eesti keelt. Ülejäänud keeltega saadakse üheskoos hakkama.

Et kollektiiv on väike, tuleb müügijuhil tegeleda ka eraisikutest klientidega. “Administraator vastab, kui soovitakse näiteks homme õhtuks ühte tuba. Komplekspakkumise puhul, kus soovitakse korraga mitut tuba pikemaks ajaperioodiks koos õhtusöökide ja hoolitsustega ning seda kõike veel konkurentsivõimelise hinnaga, on see müügijuhi töö,” tõi Lõuk näite.

Vabadus otsustada

Müügijuhil on ka suhteliselt suur otsustusvabadus. “Ei saa ju nii, et müügijuht tuleb alati minu käest küsima, kuidas pakkumist teha või milliste koostööpartneritega oleks nüüd vaja suhelda. Tema hoiab silma peal ja suunab ka administraatorite müügitööd,” rääkis Johan Lõuk. “Samuti on tema ülesanne teeninduse kvaliteedi jälgimine,” loetles juhataja müügijuhi tööülesandeid.

Vähemalt kord kuus toimub hotellis mõne populaarse artisti kontsert, kuid seda müügijuht otseselt ei korralda.

Palgast juhataja rääkima ei hakanud, kinnitades lihtsalt, et see on konkurentsivõimeline. Firmasiseselt pakutakse mitmesuguseid soodustusi, näiteks ilukeskuse teenused ja veekeskus on töötajatele ja nende peredele teatud päevadel tasuta.

Kandidaadil soovitas Johan Lõuk vestlusele tulla uute ideedega. “Väga hea oleks, kui inimesel on välja pakkuda uusi ideid, mida muuta, mida paremini teha.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 2 233 korda, sh täna 1)