Spaahotelli pakutakse Lääne–Saare vallale hooldekoduks (22)

HOOLDEKODU ON VAJA: Lääne-Saare valla sotsiaalkomisjoni esimees Koit Voojärv on kindel, et hooldekodu läheb vallal vaja. Kas see tuleb Saaremaa Valssi või mujale, näitab aeg.  Foto: Raul Vinni

HOOLDEKODU ON VAJA: Lääne-Saare valla sotsiaalkomisjoni esimees Koit Voojärv on kindel, et hooldekodu läheb vallal vaja. Kas see tuleb Saaremaa Valssi või mujale, näitab aeg.
Foto: Raul Vinni

Lääne-Saare vallal on hooldekodudes kümneid inimesi ning ikkagi on ka järjekorras ootajaid. Hooldekodu kohtade nappus on Saare maakonnas suisa põletav probleem.

AS Kuressaare Sanatoorium tegi Lääne-Saare vallale spaa Saaremaa Valss kasutamiseks hooldekoduna pakkumise hinnaga 7,20 eurot ruutmeetrist koos käibemaksuga, millele lisanduvad kommunaalkulud. Lääne-Saare vallavalitsus vaagis pakkumist ja pidas seda väga kalliks. Spaa pinna juures teeks see ühe kuu rendiks ca 25 000 eurot. Vallavanem Andres Tinno sõnul edastatakse pakkumine volikogule ja seal otsustatakse, kas asutakse läbi rääkima. Selge on see, et midagi ette võtta hooldekodu kohtade osas tuleb.

“Vajadus hooldekodu järele on väga-väga suur,” ütles Saarte Häälele Lääne-Saare vallavolikogu sotsiaalkomisjoni esimees Koit Voojärv. Vallal on praegu oma vallas asuvates hooldekodudes 20 inimest, järjekorras on ootamas viis. Samas ostetakse teenust ka Kuressaare haiglast, Leisist ja Kihelkonnalt. “Tegemist on kasvava trendiga ja probleem on Saare maakonna tasemel arvestatav,” kinnitas ka vallavanem Andres Tinno.

Vald vaeb praegu võimalikke lahendusi ning seetõttu ongi ühe variandina pakutud hooldekodu avamist spaa Saaremaa Valss ruumes Kuressaares. Praegu vaid suurürituste jaoks või tellimise peale gruppidele avatud spaas on varem proovitud käivitada erahooldekodu, kuid asi on liiva jooksnud. Samas on valmidus ja tingimused hooldekodu jaoks olemas.

Sellise ideega tuli esmalt välja volikogu liige Villi Pihl, kes on ka aktsiaseltsi Kuressaare Sanatoorium juhatuse liige. Vallavanem Tinno sõnul tuleb kõik ideed ja pakkumised ära kuulata. “Loomulikult pole meil selliste pakkumiste vastu midagi, mis aitaksid probleemile parima lahenduse leida.”

Saadud pakkumise kohta ütles vallavanem täpsustuseks, et vallavalitsuse arvates on tegu ikkagi ülikõrge pakkumisega, samas ei saa seda ideena mitte maha laita.

“Selle pakkumise taseme pealt on võimalik tellida hoonearendajatelt uhiuus hooldekodu ja seda rentida,” viitas Tinno näiteks politsei- ja päästemaja puhul kasutatud süsteemile, et mõni firma ehitab hoone valmis ja seejärel võetakse see pikaajalisele rendile.

“Saaremaa Valss on ehitatud 1984 ja renoveeritud 2001. aastal. Seega pole tegu just kõige uuema ehitisega ja sellest tulenevalt peaks ka hinnatase olema kordades madalam,” arvas Andres Tinno.
Saaremaa Valsi kasuks räägiks kindlasti juba olemasolev valmidus ja spaades olemasolev personal ning lisateenused. Samuti ei ole vähetähtis ka asukoht Kuressaare haigla kõrval.


 

Mida pakutakse?

Spaa Saaremaa Valss oleks hooldekodu käsutuses 75 tuba ligikaudu 150 kohaga. Rentimise korral räägitakse vaid hotelli- ja köögikorpusest.

Maja teistes korpustes asuvad perearstikeskus, pesumaja ja mineraalveebassein koos saunadega. On olemas erinevad treening- ja võimlemissaalid. Võimalik on tellida mitmesuguseid lisateenuseid, nii taastusravi kui ka näiteks pesupesemist ja koristamist.

Edaspidi oleks rentnikul ka ostu esmaõigus, kui hoone müüki pannakse.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 2 500 korda, sh täna 1)