Ettevõtjad: Kuressaares ei jää nälga hilisõhtulgi (11)

Pilt: Andrus Peegel

Pilt: Andrus Peegel

Nii mõnigi Saarte Hääle lugeja on avaldanud rahulolematust, väites, et hilisõhtuti, näiteks pärast suurüritusi pole Kuressaare toitlustuskohtades enam võimalik süüa saada, kuna köögid olevat varakult suletud.

“Toidukohtade omanikel on ju kultuurikalender teada, siis rahvas liigub öö läbi, kõik tahaks midagi näksida, olge siis ka paindlikud, kui tahate teenida,” soovitab üks kommentaator ettevõtjatele.
Kuidas on lood aga tegelikult, kas tõesti peab hilisõhtul linnas liikuja tühja kõhtu kannatama?

Gete Olop, kohviku Chameleon üks omanikke:
Need, kes tulevad kontsertidelt ja muudelt üritustelt, saavad meilt süüa tellida ka üsna hilisel ajal. Meil on kogu köök lahti kella 12-ni öösel – nii kaua saab tellida ka sooja toitu – ja nädalavahetusel saab suupisteid kella üheni. Kui keegi soovib sooja sööki näiteks viis minuti enne kahtteist öösel, siis ta selle ka saab. Ooperipäevade aegu töötas kogu meie köök kella üheni. Septembrist töötab kogu köök nädalavahetusel kella 23-ni, suupisteid saab kella 24-ni.

Terje Nepper, Arensburg OÜ tegevjuht:
Ma ei mõista neid, kes ütlevad, et hilisõhtuti Kuressaares kuskil süüa ei saa. Kus need inimesed küll käivad? Ooperipäevade ajal sai Arensburgis ja kõikides meie teistes majades (Saaremaa Veskis ja Classicu kohvikus – toim) süüa kella kaheni öösel. Kõigis meie toitlustuskohades saab praegu, suvel, nädala sees süüa kella 23-ni, reedel-laupäeval kella 24-ni. Ka talvel saab nädalavahetustel süüa tellida kella 24-ni, muul ajal pole selleks nõudlust. Kui kliente on ka kella 24 ajal, pole keegi neid n-ö välja visanud, neid teenindatakse ja nad saavad süüa.

Toomas Leis, Pargi Kultuurikeskus OÜ juhatuse liige, GOSPA kaasomanik:
Mina pole küll kuulnud kurtmist, et keegi oleks nälga jäänud, kuna kõik köögid on juba kinni.

Meie juures kuursaalis saab nädalavahetustel süüa kella 24-ni, nädala sees nüüd juba kella 23-ni.

Ooperipäevade ajal oli kuursaali restoran lahti kella üheni öösel.

GOSPA restoran on läbi aasta avatud kella 23-ni õhtul.

Miks keegi kööki öösel lahti ei hoia – ju siis ei ole neid, kelle pärast hoida.

Nädala sees soovivad pärast kella kümmet süüa ikka väga üksikud. Eestis ollakse selleks ajaks tavaliselt juba söönud.

Karmen Paju, Kuressaare turismiinfokeskuse juhataja:
Meie külastajatest pole küll keegi kurtma tulnud, et õhtul Kuressaares enam kuskilt süüa ei saa, kuna köögid pannakse varakult kinni. Niisugust negatiivset tagasisidet laekunud ei ole.

Mõned aastad tagasi oli ooperipäevade ajal külastajatelt küll nurinat kuulda, aga meie toitlustusettevõtjad on sellele reageerinud.

Ooperipäevade ajal olid söögikohad tavalisest kauem lahti ja minu teada ei tohiks ka praegu probleeme olla.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 807 korda, sh täna 1)