Sõmera poe ümber lokkab korralagedus (25)

Lääne-Saare vallavalitsus saatis kurjas toonis märgukirja Leisi vallas Karja külas registreeritud firmale Forsent Grupp OÜ.

Märgukirjaga juhib vallavanem Andres Tinno firma tähelepanu selle hallatava Kärla alevikus Ohaka 12 asuva Sõmera poe kaubandustegevuse korraldamise puudujääkidele, korralagedusele selle ümbruses ja alkoholitarbimisele kaupluse territooriumil.

Vallavanem meenutab, et kaubandustegevuse korraldamisel tuleb täita seadustest ja vallavolikogu määrusest tulenevaid nõudeid. “Keelatud on müüa alkohoolset jooki joobeseisundile viitavate tunnustega isikule ja müüja ei tohi teadvalt teenindada isikut, kes ostab alkohoolset jooki selle joobeseisundile viitavate tunnustega isikule pakkumise või üleandmise eesmärgil,” kirjutab vallavanem.

Oma sõnade kinnituseks lisab Tinno, et avaliku korra tagamise huvides võib vallavalitsus alkohoolse joogi jaemüügi õiguse peatada kuni peatamise tinginud asjaolu äralangemiseni ka ühes müügikohas.

Kokku seitset kauplust omav Sõmera poe rentnik Maret Nõmm ütles, et pole märgukirja veel näinud, kuid tunnistas probleemi olemasolu. “Olen ise kohapeal käinud oludega tutvumas. Seal on need hoolealused (Sõmera Kodu – toim), keda ei kutsu millegagi korrale. Lisaks need tavalised mehed, kes nagu igal pool mujal Eestis poe juurde kogunevad. Viimane kord kaks meest magas selle poe kiviaia peal. Üle tee parki nad millegipärast ei lähe,” kurtis Nõmm. Tema sõnul ei keela seadus hooldekodu asukatele alkoholi müümist. Lisaks kiputakse poe ees klientidelt raha ja suitsu küsima.

Alkoholi litsentsi äravõtmine kohe poe sulgemist kaasa ei too. “Seal on ikka ümberringi suurem elanikkond. See poleks lihtsalt kohalike suhtes õiglane, kui nad ei saa enam õlut osta,” arvas Nõmm.

Poe naabruses asuva Sõmera Kodu juhataja Helle Kahm arvas aga, et sellisel kauplusel tuleks alkoholilitsents kohe ära võtta, sest tegemist ei ole esimese märgukirjaga. “Nad ei suuda poe ümber toimuvat ohjeldada. Kohalikud elanikud tarbivad alkoholi, lärmavad, sõimavad ja rõvetsevad. Veel hullem, kui nad meie klientidele alkoholi pakuvad. Selline tegevus ei sobi hoolekandeasutuse kõrvale,” leidis ta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 2 749 korda, sh täna 1)