Volare vrakk muudeti ohutuks (5)

Tuukritööd OÜ lõpetas eelmisel nädalal Ariste lahes asuva Volare vraki keskkonnaohutuks muutmise. Pea 35 aastat meres olnud vrakk sisaldas veel masuuti. OÜ Tuukritööd juht Kaido Peremees ütles, et merest võeti välja suures koguses masuuti ja pinnast, samuti masuudiga koos olnud metalli ja masuuti sisaldanud torusid. Täpsemaid koguseid Peremees veel öelda ei osanud.

Oma sõnul ei saa ta kindlasti väita, et Volare oleks nüüd 100% keskkonnaohutu. Peremees kinnitas oma varem öeldud sõnu, et täielikult ohutuks muutmiseks peaks laevavrakist vähemalt osa minema viima. Samas usub ta, et suurt reostust vähemalt sellest osast, mille kallal nad töötasid, enam ei tule. Kohalikel ei maksaks siiski imestada, kui randa masuuti satub. Aastate jooksul on tormid laevavrakist masuuti merre uhtunud kindlasti korralikus koguses ning selle tükke võib kaldale sattuda küll.

Tööd tellinud politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Uku Tampere ütles Saarte Häälele, et täpne lõpparuanne on veel koostamisel ja selle valmimisega läheb aega.

206 399 eurot maksma läinud töid alustati pärast seda, kui 39 000 eurot maksnud uuring kinnitas vraki keskkonnaohtlikkust, millest Saarte Hääl oli varem korduvalt kirjutanud, kuid mida esialgu ei tahtnud keegi tõe pähe võtta. Siiski said tööde teostajad üllatuse osaliseks, kui laevavraki alumisest osast tuli välja kõvasti rohkem masuuti, kui algselt arvatud. Nii PPA esindaja kui ka Peremees on öelnud, et selle masuudi randa jõudmisel oleks tegu olnud väga suure keskkonnareostusega.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 468 korda, sh täna 1)