Vabaerakonna esinduskogu juhib Saaremaa mees (2)

Möödunud nädalavahetusel Lõuna-Tartumaal koos olnud Eesti Vabaerakonna üldkoosolekul otsustati luua erakonna esinduskogu, mille esimeseks esimeheks valiti OÜ Merinvest asutaja ja ettevõtte nõukogu praegune esimees Enn Meri.

“Erakonna struktuuris on esinduskogu midagi üldkoosoleku ja juhatuse vahepealset, kuhu kuuluvad Eesti kõigi piirkondade esindajad, erakonna tähtsamate toimkondade esindajad, juhatuse liikmed ja riigikogu Vabaerakonna fraktsiooni liikmed,” selgitas Enn Meri.

Tema sõnul on aastas kolm-neli korda kogunev esinduskogu nagu omamoodi side piirkondade ja juhatuse vahel. “Me kogume kohapeal teavet, inimeste arvamusi, meeleolusid ja ettepanekuid ning edastame need juhatusele,” lisas Meri.

Vabaerakonna esinduskogu esimeheks kandideeris üheksa inimest.

Enn Meri on Eesti Vabaerakonna liige selle asutamisest peale. “Varem olin IRL-i liige, kuid siis sai mõõt täis ja ma astusin sellest erakonnast välja,” ütles ta.

Täpsustavale küsimusele, mis talle IRL-is niivõrd vastukarva oli, et pidi sellise radikaalse sammu tegema, vastas Meri: “Ma ei tahaks praegu detailidesse laskuda. Tuleb tõdeda, et mina ei olnud ainus, kes suhtus IRL-i kriitiliselt, seal oli tõepoolest palju asju, mida minu arvates tehti valesti.”

Enn Meri sõnul on Vabaerakonnal Saare maakonnas praegu 10–12 aktiivset liiget.

Eesti Vabaerakonna asutamiskoosolek toimus läinud aasta septembris ja selle loomisel mängis olulist rolli MTÜ Vaba Isamaaline Kodanik. Erakond registreeriti tänavu jaanuaris ning märtsis osales see riigikogu valimistel ja ületas valimiskünnise. Praeguses riigikogus on Vabaerakonnal 8-liikmeline fraktsioon.

Erakonna veebilehelt võib lugeda, et selle liikmete eesmärk on luua uut tüüpi jõud, mis aitaks vähendada võimu võõrandumist ja viiks Eesti poliitikaelu välja senisest voolusängist, kus võimuerakonnad on keskendunud võimu säilitamisele ja iseenda heaolule.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 347 korda, sh täna 1)