Merepäevadel üle 10 000 külastaja (4)

Kuressaare 19. merepäevade projektijuhi Mati Talvistu sõnul külastas tänavusi merepäevi esialgsel hinnangul 10 000–12 000 inimest.

“Täpsemat arvu on praegu veel vara öelda,” tõdes Talvistu. “Viimastel aastatel on külastajaid ikka kümne tuhande ringis olnud ja ega tänavunegi suvi selle poolest erinenud. Promenaad oli mõlemal päeval rahvast täis.”

Talvistu sõnul väärivad merepäevade õnnestumise eest tänu nii ilmataat, kes hoidis ilma õigel ajal ilusa, kui ka rohkearvuline publik.

Kõige rahvarohkemad olid merepäevade avamine ja traditsiooniline ilutulestik.

Populaarne meelelahutus oli õhureis AeroCopteri Robinson 44-ga, kuhu mahub peale piloodi kolm reisijat. AeroCopter OÜ turundusjuhi Raiko Kauniste andmeil kasutas võimalust Kuressaare ja selle lähiümbruse kohal tiirutada reedel 42 ja laupäeval 96 inimest.

“Nende arvudega võib täitsa rahule jääda,” lausus Kauniste. “Esimesel päeval võinuks huvilisi natuke rohkem olla, aga eks me olime arvestanud, et on ju reede.”

Festivali avamise ajal lendas taevas ka piirivalve kopter.

Populaarsed olid ka laevasõidud, merereisi sai teha viikingilaeval Turm, lõhepüügilaeval Mari, Elisabeth I, Väinamere uisul Moonland ja mereakadeemia purjejahil Tormilind.

Osale seilajatest tegi laupäeval meelehärmi ühe hoolimatu inimese juhitud ja laineid tekitanud kaater, mis pealtnägija sõnul “kihutas nii, et tekitas viikingilaeval ärevaid momente”. “Tundus, et kaatrijuhil oli nalja nabani,” rääkis mees, kes ise oli samal ajal vana lõhepüügilaeva Mari pardal, mille lätlase tekitatud laine ka üsna kreeni võttis.

“Kahju küll, kui mõnel inimesel, kes kaatriga sõitma läheb, on viisakust vähe ja edevust palju,” märkis Mati Talvistu.

Lastele pakkusid merepäevad palju tegevust. Näiteks said nad osaleda aardejahil, mille peaauhind oli traditsiooniline kummipaat. Toimus ka käruralli kogu perele, tehti liivalosse, oma lauluoskuse sai proovile panna lastekaraokel.

Mati Talvistu sõnul on järgmiste, 20. merepäevade korraldamisega seonduvat kavas hakata arutama septembris.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 465 korda, sh täna 1)