Sarbussi veok seisis hiigelummikus

Neljapäeval Inglismaal laevale kiirustanud firma Sarbuss AS veok pidi sadamasse jõudmiseks tigusammul läbima 63 kilomeetri pikkuse järjekorra.

Firma logistika juht Ando Pulk kinnitas, et paarikümnekilomeetrised sabad on sealkandis tavalised. Seekord aga püstitati rekord. Tema sõnul jaguneb Londoni poolt tulles tee kaheks – üks haru suundub tunnelisse ja teine laevadele. Sellest ka järjekorrad. Hoolimata järjekorra pikkusest oldi kogu aeg liikumises. Ööseks oldi juba laeva peal.

Kui tavaliselt on juhtidel valida kolme suurema tee vahel, siis hetkel suunab politsei kogu liikluse vaid ühele teele.

Sarbussi autod eelistavad tunnelile laevasõitu, sest tunnel on pidevalt erinevatel põhjustel suletud. Prantsusmaa poolel seisis nende auto koguni kolm päeva. See oli streigi ajal, kui tunnel pandi põlema ja illegaalid hõivasid ka Calais` sadamaala.

Pagulaste teema muutub kogu aeg karmimaks. “Nad hüppavad sõidu pealt autodesse, lõhuvad kambaga autosid,” rääkis logistikajuht. Nemad on pidanud kahel korral soovimatuid reisijaid autost minema ajama. “Seni oleme pääsenud, sest meil on karmid reeglid piirkonnas sõitmiseks,” ütles Pulk.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 515 korda, sh täna 1)