Lugeja küsib

Minu töötamiskohal on liiga vähe värsket õhku ja sinna kostab kõrvalruumist klientidega suhtlemist segav müra. Tööandja ütleb, et tema ei saa midagi teha, sest tegutseme rendipinnal ja ventilatsiooni eest hoolitseb majaomanik ning müra tekitab hoopis kõrvalruumides tegutsev teine ettevõte.

Vastab tööinspektsiooni töökeskkonna nõustamise osakonna juhataja Rein Reisberg:
Töötervishoiu ja tööohutuse seadusest tulenevalt on tööandja see, kes kujundab ja sisustab töökoha nii, et on võimalik vältida tööõnnetusi ja tervisekahjustusi ning säilitada töötaja töövõime ja heaolu. Mingeid erisusi ses osas rendipindade kasutamisel ei ole. Vastutaja on ikka tööandja, mitte hoone omanik või keegi kolmas, kes näiteks hoolitseb hoones ventilatsiooniseadmete korrasoleku eest. Seetõttu tasub tööandjal oma ettevõtte tegevuseks pindade rentimisel mõelda, kuidas tagada oma töötajatele nõuetekohased töötingimused.

Oluline on välja selgitada, millisel otstarbel kasutamiseks on hoone või selle üksikud ruumid ehitatud. Kui laoruumiks ehitatut soovitakse muuta mitme töötajaga bürooruumiks, siis ilmselt jääb esialgsest õhuvahetusest väheseks ja ventilatsioonisüsteemi on vaja täiendada.

Kes sellega tegeleb ja selle eest tasub, on ruumi rendileandja ja rentniku omavahelise kokkuleppe küsimus. Samuti tasub enne ruumide kasutuselevõttu selgust saada, millega tegeletakse kõrvalasuvates ruumides. Sellega saab ennetada probleeme, et näiteks büroo- või müügiruumides on tööülesannete täitmist segav müra või levib ebameeldiv või lausa kahjulik kemikaalilõhn.

Seega ei pea töötaja kurtma värske õhu vähesust mitte hoone omanikule, vaid tal tuleb probleemide korral töökohal pöörduda ikkagi oma tööandja poole, kelle kohustus on tagada töökeskkonna vastavus töötervishoiu ja tööohutuse nõuetele.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 256 korda, sh täna 1)