Kuressaare pisim baar teeb suurt tüli (45)

Kuressaare linnavalitsus lõpetas baari Uim väliterrassi lepingu, kuna baaripidaja OÜ Kite ei olevat täitnud lepingutingimusi. Baaripidaja arvates on linnavalitsus teinud otsuse baari eksimusi tõendamata ning tegemist on sügavalt ebavõrdse kohtlemisega.

“Niivõrd karm otsus tuli meile küll üllatusena,” märkis Uime baari pidava OÜ Kite esindaja Marko Kesküla ning lisas, et esimesel kahel kuul polnud kellelgi baariga probleeme. Baar töötas aga samamoodi. Pole saladus, et peamine kaebuste esitaja on baari vastas korterit omav ärimees Märt Vooglaid.

Alusetu otsus

Kuressaare kesklinnas asuv kohvik-baar Uim on muutunud kurikuulsaks. Linna kõige väiksem peopaik suudab kaebajate sõnul püsti lüüa sellise möllu, et seal lähikonnas elamine on suisa keeruline. Kuressaare linnavalitsus on pidanud kulutama rohkelt aega tülide lahendamisele. Viimase käiguna tühistati baari väliterrassi leping, kuigi otseselt terrassiga seotud kaebusi laekunud ei ole.

Linnavalitsuse korralduses on öeldud, et OÜ Kite on võtnud endale terrassi püstitamisega kohustuse tagada seal ja selle ümbruses kord ning kohustuse mitte kahjustada tegevuskoha vahetus läheduses elavate või pidevalt viibivate elanike huve. Samas on otsuses ära toodud ka politseile esitatud kaebused ning üheski neist ei ole märgitud, et pidu oleks peetud terrassil.

Sellele viitab ka Kite esindaja Marko Kesküla. Tema sõnul on kõikidest kordadest, kui politsei on kohal käinud, koostatud vaid ühel korral märkus valju muusika kohta. “Mitte ükski kord ei ole tõendamist leidnud asjaolu, et meie terrass on avatud pärast kella kahte või et pärast kella kahte oleks keegi meie klientidest meie baarist ostetud alkoholiga õues,” ütles Kesküla, kes on linnavalitsuse käitumisest nördinud.

Kesküla lisas, et Kuressaare linnas on teisigi baare, kus muusika mängib, samuti mitu ööklubi. “Fakt, et meetri kaugusel kõrvaloleval terrassil võivad inimesed kella kaheni viibida ja alkoholi tarbida, kuid Uimes see lubatud pole, on pehmelt öeldes absurdne,” märkis Kesküla ja nentis, et millegipärast on vaid nemad linnale pinnuks silmas.

Miks ainult Uime?

Saarte Hääl küsis ka linnavalitsuselt, miks on karistatud vaid Uime baari. Pole ju saladus, et linnas on korrarikkumistega probleeme pidevalt. Politsei saab mujalegi väljakutseid, ööklubide ees on kakeldud ja suisa nugadega vehitud. Siis pole keegi karistada saanud.

Kuressaare linnapea abi Martina Rihkrand vastas Saarte Häälele: “Teemaga on täpsemalt kursis linnasekretär Eero Lapp, kes on 7. augustini puhkusel. Täpsemate vastuste saamiseks palun pöörduda esmaspäeval linnasekretäri poole.”

Marko Kesküla märkis, et linn on küll püüdnud osapooli lepitada, kuid nüüdne otsus tekitab küsimuse ettevõtlusvabadusest. “Meie arvates on tegu sügavalt ebavõrdse kohtlemisega ja ebaõiglase otsusega, mis on tehtud, tuginedes tõendamata väidetele,” kinnitas Kesküla. “Oleme proovinud algusest peale rahulikult oma nišis toimetada, inimestele uut ja põnevat vaheldust pakkuda ning tundub, et klientidele meie suund meeldib. Oleme kõigile toetuse eest väga tänulikud.”

Kesküla sõnul näitab baari külastajate arv, et sellist uutmoodi meelelahutuskohta oli vaja ning hea oleks tunda, kuidas uued initsiatiivid ja algatused oleksid linnas oodatud ja toetatud. “Kas ühe isiku (Märt Vooglaid – toim), kes ei ole isegi linnakodanik, erahuvi kaalub üles avaliku huvi?” küsis Marko Kesküla ja lisas, et märkimist väärt on kindlasti ka fakt, et kaebaja kasutab elamiseks äripinda.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 5 057 korda, sh täna 1)