Kallemäe suvepäevad toovad sära silma

Juuli viimane nädal Kallemäe koolis oli taas täis laste kilkeid, naeru ja tegutsemislusti. Põhjuseks olid intellektipuudega laste suvepäevad.

Kui ettevõtmisega 13 aastat tagasi alustasime, olid osavõtjad vaid Kallemäe kooli õpilased. Juba päris mitu aastat osalevad aga ka teistes Saaremaa koolides õppivad intellektipuudega lapsed ja noored. Osavõtjate arv on aastatega tublisti suurenenud, jõudes tänavu 29 lapseni. Tegelikult on see märk sellest, et seda ettevõtmist on väga vaja, ja korraldajatele valmistab see ainult heameelt.

Samuti valmistab heameelt, et noored, kes on kooli lõpetanud, ka meid veel siis meeles peavad, kui ise enam suvepäevadel osaleda ei saa. Näiteks külastas meid tänavuste suvepäevade esimesel päeval kunagine osaleja oma pisitütrega. Oleme ka ise mõnele kooli lõpetanud noorele teinud ettepaneku tulla suvepäevadele ja ühtlasi abistada ürituste läbiviimisel.

Nagu igal aastal, saime ka tänavu tõdeda, et ilmataat soosis meie ettevõtmist igati. Ühtegi üritust, mida olime kavatsenud õues läbi viia, ära jätma ei pidanud. Kuigi ümberringi sadas paduvihma, oli Kallemäel maa kuiv ja vähemasti lapike sinist taevast pea kohal.

Traditsioonilistest ettevõtmistest toimusid ka sel aastal suvepäevade ava- ja lõpulõke koos grillimisega, tantsisime koos Valjala põhikooli õpetaja Ulvi Põldemaga, mängisime ja laulsime Eha Ennemuisti juhendamisel, toimusid viktoriinid, teatevõistlused, rahvastepall, hilisõhtune maastikumäng. Ööooteks sõime kohapeal küpsetatud sooje saiu ja hakkisime koos kartulisalatit. Iga osaleja kaunistas vastavalt oma fantaasiale klaasi, mille ta hiljem koju kaasa võttis.

Lastele meeldis väga teha viltimistehnikas palli, mida juhendas Valjala kooli õpetaja Siiri Saar. Ka palli said meisterdajad koju kaasa. Meil käis külas ka Viktor Martel, kelle juhendamisel mängiti mitmesuguseid mänge ja viidi läbi viktoriin vihmaussist. Jürgo Engso ja Joel Siplase eestvedamisel sai teoks suvepäevade esimene spordipäev.

Kungla sadamas rääkis Kert Kreem meile vabatahtlikust merepäästest. Veel külastasime Laugu metsavahimaja ja tegime väikese metsamatka, meisterdasime ja grillisime. Teist aastat külastas meid lõpulõkke ääres suvevana, kes osalejatele salmi, tantsu või laulu eest väikese kingituse andis. Pärast seda esines noortebänd koosseisus Ekke Kaarel Rand ja Taaniel Bormann.

Kokkuvõttes võib öelda, et 13. suvepäevad õnnestusid igati. Selle tõestuseks on Kallemäe kooli Facebooki lehel üleval ka fotod, kus on hästi näha laste tegutsemislust ja rõõmus meel läbi terve suvise nädala.

Siinkohal täname meie, korraldajad Lembi Ratas, Maile Laipaik ja Lauri Ratas, hasartmängumaksu nõukogu, Raul Maripuud, Saaremaa Seakasvatuse OÜ-d ja OÜ-d Saaremaa Lihatööstus, kõiki toetajaid ja abilisi.

Tänu väärivad kõik toredad ja vastutulelikud inimesed, kellega suhtlesime, samuti Kuressaare linn ja laste koduvallad.

Lembi Ratas
Kallemäe kooli õppealajuhataja

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 272 korda, sh täna 1)