Abruka raamatukogu vajab hädasti ruumi juurde

Abruka raamatukoguhoidja Helle Kesküla kirjutas Lääne-Saare vallavalitsusele taotluse, milles palus raamatukogule juurdeehitise teha, kuid sai eitava vastuse.

Abruka raamatukogus asub ühtlasi ka saare turismiinfopunkt. Kesküla hinnangul jääb raamatukogu ruum aga suviti külaliste ja turistide teenindamiseks liialt väikeseks. Niisiis panigi ta ette ehitada majale juurde veranda suurusega 3x 6 ruutmeetrit. “Sinna saaks paigutada Abruka saart ja Saaremaad tutvustavad materjalid, ajakirjad, ajalehed, reklaammaterjalid,” seisab vallavalitsusele saadetud taotluses.
Lisaks on Kesküla kirjutanud, et sügisel ja talvel aitaks verandakatus raamatukogust lume ja tormi eemal hoida. “Raamatukogu sein koosneb vaid välislaudisest ja seestpoolt kipsplaadist,” selgitas ta.

Praegu kasutatakse ruumipuuduse tõttu õpitubade korraldamiseks ja ajakirjanduse lugemiseks puukuuri, mille raamatukoguhoidja on kujundanud olemasolevatest vahenditest.

Saarte Häälele ütles Helle Kesküla, et see teema on päevakorral olnud juba mitu aastat, kuid valda otsustas ta kirjutada alles nüüd. Ta selgitas, et sel aastal ei ole suhteliselt kehva ilma tõttu väga palju külastajaid raamatukogus-infopunktis käinud. Aga näiteks üle-eelmisel aastal käis Kesküla sõnul raamatukogus kolme kuu jooksul arvestuslikult 4000 inimest.

Lääne-Saare vallavalitsuse infotöötaja Merike Lipu vahendas, et Abruka raamatukogu veranda juurdeehitise teemat arutati üleeilsel vallavalitsuse istungil, kus taotlust ei rahuldatud, kuna maja vajab tervenisti remonti. “Lahendust püütakse leida, ent see võtab aega,” lisas Lipu.

14. augustil peab Abruka raamatukogu oma 87. sünnipäeva. Külla tuleb Taritu tubateater Ardi Liivese näidendiga “Mees kirjus ülikonnas”.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 109 korda, sh täna 1)