Juuli läbi spordiprisma

Suvi on tegus aeg ja seda nii sportlastele kui ka lihtsalt liikumist harrastavatele inimestele. Kui juuni on tavaharrastajatele suhteliselt vaikne kuu, sest suure tähelepanu saavad koolide lõpuaktused ja jaanipäevapidustused, siis alates juulist Eestimaa spordikalender lausa kubiseb kõikvõimalikest üritustest.

10.–12. juulil kogunes Saaremaale 3200 inimest, et pidada maha 14. Eestimaa suvemängud. Võisteldi 26 spordialal ja arvestust peeti maakondade, linnade ja valdade vahel. Väljas oli ka Orissaare valla esindus, osaleti kergejõustikus, mälumängus, juhtide võistluses, petangis ja jahilaskmises.

Vaatamata mõningatele tagasilöökidele saavutas Orissaare valla esindus väiksemate valdade (kuni 2000 elanikku) arvestuses tubli 4. koha ja üldarvestuses 17. koha. Kokku osales 67 valda, neist 29 oli väiksemate valdade grupis. Saare maakond tervikuna saavutas maakondade arvestuses I koha.

Orissaare vallal aitasid saavutatud tulemuseni jõuda Marili Alas, Liina Lember, Elo Lember, Emili Sepp, Kärt Õunapuu, Paula Uspenski, Vika Viss, Milvi Viss, Enno Kermik, Gunnar Vaho, Egert Eist, Taavi Teevet, Aleksander Muru, Üllar Tiitma, Vello Rünthal, Margus Murumaa ja Jüri Tamm.

  1. juulil toimus 22. Väikese väina avaveeujumine. Ilmataat ei andnud sel aastal ujujatele just parimaid tingimusi ja ilmselt seetõttu jäi ka osalejate arv kesisemaks kui eelmisel aastal.

Jahedat vett ja vastutuult trotsides ületas finišijoone 105 ujujat. Nagu eelmisel aastal saavutas meestest esikoha Andres Olvik Tallinna ujumiskoolist, ajaga 29,36. Naistest sai parima aja Meribel Saar TOP-ist.

Samal ajal ujumisega toimus Illiku laiul Illiku võrkpalliturniir. Osales kaheksa võistkonda, väljakul võis     võistkonnast olla korraga neli mängijat, kellest üks pidi olema naissoost. Mängiti kahe geimi võiduni, kus geimi pikkuseks oli 12 minutit või 25 punkti. Selline ajalimiit oli kehtestatud mängijate huvides, sest vastasel juhul, kui oleks mängitud ainult punktide peale, veninuks võistlus öötundideni.

Kolm paremat võistkonda:

I Vaikne Lootsik – Marko Kuusk, Lauri Kollo, Ardo Kollo, Merilin Talimets;

II WESTONS – Ermo Ehandi, Raivar Vaher, Jüri Saar, Allan Aava, Liis Rudov;

III Paulaner – Rait Ränk, Karl Link, Margo Rüütel, Aivo Laul, Riina Riisik.

Inimesed, kes tahavad end liigutada, leiavad Eestimaa lühikeses suves kindlasti piisavalt võimalusi, aga tasub jälgida ka Orissaare vallas toimuvat, et siinseid toimetamisi mitte maha magada.

Kutsun orissaarlasi rohkem liikuma, sest suvi on selleks parim aeg!

 

Tiit Uspenski,

Orissaare valla spordijuht

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 62 korda, sh täna 1)