Inspektsioon tuvastas ujuvkraana omaniku (2)

Keskkonnainspektsioonil õnnestus BNS-i andmeil pärast kuid kestnud menetlust tuvastada Sõrve poolsaare juures Kaugatoma lahes Kreeka laeva Volare lähedal madalikul oleva ujuvkraana omanik.

Inspektsiooni pressiesindaja Leili Tuule sõnul võttis aluse omaniku väljaselgitamine aega, kuna menetleja ei saanud esialgu oma järelepärimistele vastuseid ja pidi päringuid tegema korduvalt. Ka oli aluse omanik korduvalt muutunud.

“Praeguseks on omanik teada ja nüüd on vaja välja selgitada, millised on tema kavatsused seoses vrakiga. Sellest sõltuvad keskkonnainspektsiooni edasised sammud,” ütles Tuul. Inspektsiooni soov on, et aluse omanik keskkonnaohtliku objekti veest välja tooks.

Ujuvkraana viisid aastate eest merelahte isikud, kes selle abil 29. novembril 1980. aastal madalikule sõitnud Volare veepealset osa tükkideks lõikasid ja metalli vanarauaks müüsid. Kraana aluse sisemuses on praeguseni pliiakud, vanad elektriseadmed, asbestiga kaetud torud ja kaks kütusetanki kütusejääkidega ning alus on seega keskkonnaohtlik.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 736 korda, sh täna 1)