Kaunite kodude hindajad tuuritasid mööda Saaremaad

Viimased kaks päeva sõitsid 35 kaunite kodude konkursiga seotud inimest mööda Saaremaad ja kaesid nii sellel kui ka eelmistel aastatel kauni kodu tiitleid saanud kohti. “Me ei ole tegelikult kunagi niimoodi Eesti õppetuuri teinud, oleme rohkem välismaal käinud. Kuid sel aastal otsustasime Saaremaale tulla ja siin on lihtsalt imeline,” jutustas tuuritajate hulgas olnud Eesti kodukaunistamise ühenduse pressiesindaja Ene Pajula.

Pajula sõnul oli tuuri peamiseks eesmärgiks õppimine ja uurimine, millistel põhimõtetel on erinevad aiad tehtud. Samuti tänas ta Reet Viirat ja Leo Filippovit, kes soovitasid tuuritavale seltskonnale kohti, kuhu Saaremaal tasub minna.

Selle aasta Saaremaa nominendid on Otsa kodu Paenase külas, Soela sadam Leisi vallas ja Tiisu loopealne Pihtla vallas.

Juba 18 aastat toimunud konkursil esitatakse igast maakonnast kaunid kodud komisjonile, kes valib välja kolm nominenti presidendile esitamiseks. 23. augustil premeerib president kõikidest maakondadest esitatud kaunimate kodude omanikke. Sellel aastal on esitatud objekte kokku 63. Lisaks jagatakse ka eripreemiaid.

Esitatud paikadest tehakse igal aastal ka raamat, kus on olemas pildid ja info kaunite kodude ja eripreemiaid saanud objektide kohta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 45 korda, sh täna 1)