Ivar Kaasik avas maalinäituse

Foto: Irina Mägi

Foto: Irina Mägi

Eile avas Saaremaalt pärit tunnustatud maali- ja ehtekunstnik Ivar Kaasik oma isikunäituse kodulinnas Anne kunstistuudios. Näitusel on ligi 20 maali ning need annavad ülevaate vaid ühest osast kunstniku loomingust.

“Beyond the painting” – see on kunstniku looming aastatest 2005-2015. Näituse eesmärk on tutvustada publikule laiemalt autori nägemust iseendast, tema seostest traditsioonide ja tänapäevaga. Enamus maalidest on põnevalt abstraktsed ning nendel olev lihtne värvidemäng on huvitav pea igale silmapaarile. Kunstistuudio perenaise Anne Tootmaa sõnul teab tema juba aastaid Ivar Kaasikut põneva ehte- ja maalikunstnikuna, kuid uueks ja huvitavaks avastuseks on tema jaoks autori abstraktsed maalid.

Saksamaal elava Kaasiku näituse avamisele oli tulnud tosinkond inimest, nende hulgas ka abilinnapea Tiia Leppik, kes tänas kunstnikku, et ta leiab oma kiire elu juures siiski aega tulla aegajalt tagasi oma kodulinna. “On südantsoojendav näha, kui sellised maailmas tuntud tegijad tulevad hoolimata kõigest tagasi oma väikesele kodusaarele,” ütles tänukõnes Leppik.

Seekordse näituse teemadeks on kaduma läinud illusioonid ja eesmärgid, depressioon ja massikultuur, lahkumine Läände, vaesus ja kokkuhoid, pagulus ja identiteedi puudumine.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 294 korda, sh täna 1)