Tunnustus kaunitele kodudele ja parimatele heakorratöötajatele (1)

Tunnustus kaunitele kodudele ja parimatele heakorratöötajatele

PIDULIK SÜNDMUS: Tublit majahoidjat Boris Kalininit tänas lilleõiega Janne Reinfeldt. Foto: Irina Mägi

Kuressaare linnapea Madis Kallas koos heakorrakomisjoni liikmetega jagas eile tunnustust linna kaunimatele kodudele ja parimatele heakorratöötajatele. Tänukirjad said kaks kojameest ja viis hoonet ning kodu.

Tunnustuse pälvinud Kuressaare täiskasvanute gümnaasiumi majahoidja Volli Lember on seda ametit pidanud kolm aastat. Enne seda töötas ta Mereranna ühistus traktoristina. Majahoidja ametit ta raskeks ei pea.

“Siin pead ise kogu aeg järgi olema, siis pole rasket midagi,” selgitas ta, kuidas üksi suure maja ümbruse koristamisega toime tulla.

Muru niidab ta vastavalt vajadusele. Talvel on tema põhitegevuseks lumekoristus. Tööpäeva alustab ta niiviisi, et kella kaheksaks hommikul, kui direktor majja tuleb, oleks kõik korras.

Auhinna kohta arvas ta, et tema teeb oma igapäevast tööd. Et keegi tema tööd ka märkab ja tunnustust jagab, see tuli tema jaoks tõelise üllatusena.

Kortermaja Tehnika 3 majahoidja Boris Kalinin elab ise samas majas ja on majaümbrust korrastanud juba 13 aastat. Varem töötas ta autobaasis ja keeras üle 30 aasta MAZ-i rooli. Tema tööpäeva algus oleneb ilmastikust.

“Vanema inimese asi. Talvel vaatan juba kell kolm öösel aknast välja, kas taevast lund tuleb. Mõni päev lased kolm korda ümber maja. Vahel aga pole üldse lund vaja lükata,” selgitas ta.

Muru niidab ta enamasti kaheksa-kümne päeva tagant. Seda saab teha vaid pärastlõunal, sest hommikul on rohi märg.

Trimmerile eelistab ta vana head sirpi, sest Borisi meelest on see loodusele sõbralikum tööriist kui trimmer. Mõnda aega korrastas ta ka naabermaja, aga oma maja on siiski südamelähedasem.

Uutest eramutest pälvis kauni kodu tiitli, millega kaasneb ka vastav emailsilt, Tuule tänaval asuv Tiina ja Aarne Puparti kodu. Moodsat funk-stiilis maja ümbritseb lihtne, aga ülimalt läbimõeldud aed. Perenaise sõnul on nad pidevalt puhuva tuulega juba harjunud. Pealegi on neil Pihtlas ka maakodu. Oma kodu kohta arvas Tiina, et see on nagu Tallinna linn, mis ei saa iialgi valmis. Linnalt saadud tunnustuse kohta arvas ta, et kõik on tehtud enda jaoks.
Kauni kodu tiitli sai ka ajalooline puitmaja Kungla tänaval, mille perenaine Niina Päärson töötas varem piimakombinaadis, kuid nüüd pensionärina on aiaga tegelemine tema lemmiktegevus. Lisaks lilleaiale on tal seal ka kasvuhoone ja kartulimaa. Majaga üheealine pirnipuu kannab aga vilju, mis säilivad kuni jõuludeni. Niina tunnistas, et üksi ta suure aiaga ilmselt toime ei tuleks, aga abiks käivad lapsed Tallinnast ja lapselapsed panevad ka jõudumööda käed külge.
Kortermajadest pälvis tiitli KÜ Luik aadressil Aia 56. Soojustatud fassaadiga maja ees ilutsevad hekid, maja taga on aga elanike peenramaad. Ühistu esindaja Iriina Püssa sõnul oli algul aiamaahuvilisi rohkem, kuid nüüd on 18 korterist aiandushuvilisi vaid kuus või seitse. Õues on ka väike liivakast, sest hetkel on majas laps vaid ühes peres. Pikisilmi oodatakse maja ette kõnnitee valmimist.

Ettevõtetest pälvis tiitli kesklinnas Lossi tänaval asuv Meedla koda. Pisikese siseõuega majale jagub lilleilu nii esi- kui tagakülge. Maja perenaine Anni Pruul rääkis, et suvel on peamiseks tööks rohu kitkumine kivide vahelt ja lillede kastmine. Talvel tuleb aga hoov ja linna peatänava äärne teeosa lumest puhas hoida.

Veel sai kauni kodu tiitli golfiväljaku kõrval olev Aivar Karotamme kodu. Majaperemees tundis uhkust maja ümbritsevate kadakate üle. “Mu maja on ilmselt eriline selle poolest, et siin pole lilli, kõik on ehe loodus,” ütles metsavahi poeg Aivar, kelle sõnul on tema maja ehitatud puhtast puidust, mitte kivist.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 2 079 korda, sh täna 1)