Aviesil tuleb tegeleda enda tervendamisega

Saaremaa ettevõtjatega kohtunud majandusminister Kristen Michal andis ülevaate Tallinna ja Kuressaare lennuliini teenindava AS-i Avies käekäigust ning kinnitas, et lennud vähemalt praeguse seisuga jätkuvad.

Michal nentis, et teadaolevalt toimus juuli keskel esimene kreeditoride koosolek, kus otsustati edasi minna eelmisel kuul pankrotti läinud lennufirma tervendamisega. “60 päeva jooksul esitatakse tervendamiskava ja siis vaadatakse läbi, kuidas see välja näeb,” märkis minister ja lisas, et sellest lähtuvalt tegutsetakse edasi. “Praegu on teadmine olemas, et lendamine toimub ja kõigil võlausaldajatel on plaanis oma rahade kättesaamiseks lasta lennata ikka pikka aega. Kas või lepingu lõpuni välja.”

Saare ettevõtjaid huvitas majandusministri sõnutsi eelkõige, kas sõltuvalt, kuidas Aviesil läheb, oleks võimalik mingil hetkel lennata Kuressaare ja Tallinna liinil ka suurema lennukiga. Kristen Michal nentis, et ministeerium teeb omalt poolt arvutused, misjärel saab vaadata, mida see rahaliselt tähendab, kui liinil on suurem lennuk. “

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 195 korda, sh täna 1)