Lugeja kiri: Armastuse jõud

Hiljuti ilmus Gen Noa järjekordne näidend-raamat “Armastus.” Nagu autorile üldse omane, on tegemist elufilosoofia sõelumisega. Mõtted elust ja surmast, armastusest ja vihkamisest, lootusest ja lootusetusest, hingerikkusest ja – vaesusest jne.

Andres: “Maine elu pole eesmärk omaette, vaid on ettevalmistus igaveseks eluks. Heaolu ei ole eesmärk omaette, vaid on vahend. Sina ise oled endale eesmärk. Sina ise oled palju enamat kui väline heaolu. Tunne ära iseennast!”
Millal oleme üks? Armastuses.

Jah, Gen Noa jätkab selles raamatus palju seda, mida ta pakkus oma raamatus, värssdraamas “Üks on kõik. Kõik on üks.” Ta mõtiskleb: mis on elu aare? Armastus. Mis on vaimujõud? Armastus. Mis on ülim suutmine? Armastus. Kuidas on võimalik inimese ühendamine? Armastuse teel.

Filosoof: “ Seal, kus tehnika on võimetu, suudavad tänapäevalgi juba armastusega laetud sõnad ja mõtted lausa imet teha. Suur osa sellest, mida tal tuleb teha, teeb siis inimene hingevõimete varal. Vaimujõuga. Armastuse väel.”

Noored tunnetavad armastust sügavamalt kui keegi teine. Ja see on nende eluküsimus. See on ju nende vaimurikkus.

Kool on kui lava, kus paljud tegevused toimuvad. Dialoogid õpetajaga viivad elu tundmaõppimiseni, iseendas selgusele jõudmiseni. Kuskil vilksatab mõte, et tunded inimesel on nagu kevad, kevadpäike.

See kiirgus on jõuline.

Elumõte saab siis selgeks, kui sa ei väsi oma vaimu valgustamast, kui oled tugev igas olukorras. Kui suudad ja tahad inimesi mõista.

“Armastus” on paljude elutõdede hindaja. Nende deklareerija, nende lahtimõtestaja.

Autor ütleb, et näidend on eeskätt noortest ja noortele. Vanamehe poolt kirjutatud noorte abiga. Jah, seda ta on, kuid on vajalik, et ka vanemad loeksid, sest just noorte kaudu jõuame me maailmatunnetuseni lühimat teed kaudu, leiame oma tõe ja õiguse…

Enda Naaber

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 231 korda, sh täna 1)