Pangad Kreeka eeskuju ei järgi

Ehkki rohkearvuliste suveürituste ajal on pangaautomaatide kasutajate arv Saare- ja Muhumaal suurenenud, pole pangad kriisis vaevleva Kreeka eeskuju järginud ega sularaha väljavõtmisele mingeid piiranguid kehtestanud.

Pankade esindajate sõnul pole ka sularahaautomaatide kasutamisel märkimisväärseid tõrkeid esinenud.

Swedbanki Orissaare kontori juht Eve Teras möönis, et suvekuudel on küll esinenud üksikuid juhtumeid, kus sularahaautomaat on saanud tühjaks tund-paar enne uut täitmist. “Ükski automaat Kuressaares pole aga jäänud ööpäevaks või nädalavahetuseks sularahata,” kinnitas ta. “Otsa lõppevad eelkõige väiksemad kupüürid ja seepärast võib tõesti juhtuda, et mõni klient ei saa automaadist soovitud summat. Sellisel juhul annab aga pangaautomaat teada, milliseid kupüüre on võimalik välja võtta.”

Eve Teras lisas, et suviste turistide vooga on nad arvestanud ja jälgivad pidevalt rahavarude seisu pangaautomaatides. “Suvekuudel täidetakse automaate Kuressaares kaks korda nädalas ning suurürituste korral teeme ka graafikuväliseid lisatäitmisi,” ütles ta.

Mingit piirangut ei ole Swedbank aga sularaha väljavõtmisele seadnud. “Sularaha on jätkuvalt võimalik välja võtta igale konkreetsele kaardile seatud limiitide ulatuses,” märkis Teras.

Sama kinnitas ka SEB panga kommunikatsiooni projektijuht Maarja Gavronski. “Mingit piirangut sularaha väljavõtmisele me kehtestanud ei ole. Kui kliendil ei ole võimalik automaadist sularaha välja võtta, võib see olla tingitud näiteks sellest, et deebetkaardi päeva- või kuulimiit on ületatud,” selgitas ta.

Gavronski sõnul jälgib ka SEB oma sularahaautomaatide tööd ööpäevaringselt, et kohe teada saada, kui mõnes automaadis hakkab raha otsa saama või on tekkinud tehniline rike.

Nordea panga pressiesindaja Kadri Kütt ütles, et nendeni pole sel suvel jõudnud ühtegi kaebust, et sularahaautomaatides oleks raha otsa saanud. “Kindlasti ei ole me sularaha väljavõtmist ajutiselt piiranud,” lausus ta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 202 korda, sh täna 1)