Ooperinädal ja Mototoober panevad praamid tihedamalt käima

Väinamere Liinide parvlaevad Saaremaa, Ionas ning Regula teevad Virtsu ja Kuivastu vahel lisareise ka tööpäevadel, et teenindada kiiremini Saaremaa suvesündmuste külalisi.

Eeloleval nädalavahetusel toimub Saaremaal Mototoober, mis toob saarele korraga mitusada mootorratast. Täna on Virtsu sadamasse kella 13-15 oodata suurt hulka mootorrattureid, samuti pühapäeva pärastlõunal Kuivastusse, teatas Saaremaa Laevakompanii.

Saaremaa ooperipäevad kestavad terve nädala ja seetõttu jätkub tihedat liiklemist igaks päevaks. “Kindlasti on soovitav osta e-pilet ka nädala keskel sõitmiseks ja isegi reisidele, kuhu on praegu veel piisavalt pileteid saada. Sageli tuleb ette, et reisidele, kuhu e-piletid pole välja müüdud, on sadamas ikkagi ootejärjekord, kuna paljud sõitjad jäävad sarnaselt lootma üldjärjekorra peale,” teatas laevafirma.

Laevakompanii teatel on sündmusterohkel puhkusteperioodil väga palju inimesi liikvel ja soovitav on saarelt tagasisõit võimalusel planeerida muule ajale kui pühapäeva pealelõuna, sest laevad sõidavad iga päev pea ööpäevaringselt ja see lubab tippaegu vältida.

Ööpäevas toimub ühest sadamast umbes 30 väljumist ja ühes tunnis suudetakse üle vedada umbes 270 sõiduautot. Tipp-pühapäevadel veetakse ühel suunal umbes 2600 sõidukit, mis on lähedal ööpäevasele veovõimsuse ülemisele piirile.

Seevastu teistel päevadel jääb paljudel reisidel, eriti varahommikul ja hilisõhtul hulk ressurssi kasutamata. Järjekordi pelgavad reisijad saavad laevafirma teatel valida sõitmiseks madalama nõudlusega aja.

Juuli teisel nädalavahetusel oli tavapärasest suve nädalavahetusest viiendiku võrra rohkem reisijaid. Kui juuli esimese ja kolmanda nädalavahetuse jooksul sõitis Kuivastu -Virtsu liinil umbes 10 000 sõidukit ja alla 30 000 reisija, siis 10.-12. juuli nädalavahetusel oli sõidukeid 12 162 ja reisijaid 37 451. Igal suvel on olnud vähemalt paar nädalavahetust, kus tekivad mõnetunnised ootejärjekorrad.

Kuivastu–Virtsu liini teenindavad kogu suvise tipphooaja jooksul kolm laeva: Saaremaa, Ionas ja Regula.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 341 korda, sh täna 1)