Nõukogu kinnitas kitse küttimismahu (2)

Eile koos istunud Saaremaa jahindusnõukogu kinnitas metskitse minimaalse küttimismahu järgmiseks jahihooajaks, metssea küttimisnumbrites kokkuleppele ei jõutud.

Keskkonnameti Hiiu, Lääne ja Saare regiooni metsanduse juhtivspetsialist Roland Rüütli sõnul peavad Saaremaa jahimehed algaval jahihooajal küttima vähemalt 750 metskitse, mullu oli see number 590 ja tunamullu 562 .

Metssea küttimismahu osas ei saanud jahindusnõukogu liikmed eile kokkuleppele ja otsustamine lükati edasi. Erimeelsused metssea küttimise numbrite osas olid üleval juba enne eilset koosolekut, kui jahimeeste poolt oli välja pakutud 2350 siga, keskkonnaagentuur peab aga vajalikuks küttida vähemalt 3200.

Jahindusnõukogus põllumehi esindava Jaan Singi sõnul on ulukite arv tõusuteel ja vaja on meetmeid, mis viiksid selle alla. Ka jahindusnõukogu on Singi sõnul sätestanud oma töö eesmärgina ulukite arvukust vähendada. “Kuna nägime, et jahimeeste ettepanek ei vii ulukite arvukust alla ja selles on vastuolu meie töö strateegilise eesmärgiga, jäi täna otsus vastu võtmata,” selgitas Jaan Sink, kelle sõnul pannakse metssigade küttimismaht paika elektroonilisel koosolekul pärast seda, kui jahimehed on tekkinud olukorra oma seltsis uuesti läbi arutanud.

Eilses Maalehes käsitles metssigade arvukse vähendamist seoses Aafrika katkuga Eesti tõusigade aretusühistu nõukogu esimees Urmas Laht, kes muuhulgas viitas, et ka Euroopa Komisjoni hinnangul on Eestis metssigu 2–2,5 korda üle normi ja riik peaks vastu võtma otsuse metssigade massiliseks vähendamiseks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 337 korda, sh täna 1)