Mänguväljak tehtud, klubi remondi ootel – kõik Randvere heaks (2)

SÄRTSU JA JONNI JAGUB: Randvere Heaks on sellenimelise ühenduse liikmed Kätlin Rahnel (vasakul), Hanna Saar ja Liina Jürisson jõudnud palju ära teha. Foto: Aare Laine

SÄRTSU JA JONNI JAGUB: Randvere Heaks on sellenimelise ühenduse liikmed Kätlin Rahnel (vasakul), Hanna Saar ja Liina Jürisson jõudnud palju ära teha. Foto: Aare Laine

“Enne, kui välja ütelda, kui mõttetu see külavärk on, pane käsi südamele ja küsi, mida olen MINA teinud, et meil siin parem oleks. Kas olen käinud talgutel, kas olen pakkunud oma abi? Asjad algavad suhtumisest. Kui suudame koos olla üks hea kogukond, siis pole ju miski võimatu,” kirjutab Hanna Saar MTÜ Randvere Heaks Facebooki lehel.

Kaks aastat tagasi, täpsemalt 16. mail eluõiguse saanud MTÜ Randvere Heaks haaras piltlikult öeldes kohe härjal sarvist. Randvere-maile Viira külla endale maja ostnud Hanna ja Valdo Saar mõistsid uustulnukatena, et külaellu sulanduda polegi niisama lihtne. Noor pere tegi endale selgeks, et ühistegevus võib külaelanikke liita. Randvere mõisapark ootas korrastamist, laste mänguväljak rajamist, eelmise sajandi teises pooles valminud klubihoone suuremat remonti.

“Kodus mõtlesime, mida saaksime meie oma küla ja kogu piirkonna jaoks teha. Nii me siis abikaasaga otsustasime mittetulundusühingu luua. Kaalusime mitut nimevarianti. Randvere Heaks tundus kõige täpsem ja löövam. Nüüd oleme kaks aastat tegutsenud. Mis selle juures kõige meeldivam – inimesed on kaasa tulnud. Teeme koostööd seltsiga Kadakane,” räägib MTÜ eestvedaja Hanna.

MTÜ esimeseks projektiks oli laste mänguväljaku rajamine. “Panime Facebooki info üles ja kutsusime talgupäeval inimesi mänguväljakut rajama. Meie rõõmuks leidis üleskutse positiivse vastukaja,” toonitab mittetulundusühingu looja.
Veel ütleb Hanna, et MTÜ jaoks ei ole oluline ühingu liikmete arv, vaid tähtis on see, mida ühendus suudab ära teha, milliseid ideid ellu viia.

Mänguväljaku tegemist toetas rahaliselt KOP (kohalik omaalgatuse programm). Lääne-Saare vallavalitsus on andud raha ürituste jaoks.

Edasi loe tänasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 707 korda, sh täna 1)